Chciałbym wszystkich zainteresowanych poinformować, że styczniowa XIII Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę odbędzie się - informuje Zbigniew Wnuk. Obecnie nie wiemy jeszcze w jakiej formie.

Natomiast teraz chcę przekazać wiadomość dotyczącą tegorocznej pielgrzymki, która odbyła się w styczniu 2020 roku. Na zakończenie każdej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców jest organizowane tak zwane racowisko i pokaz oprawy zrobionej przez kibiców.

W tym roku przeor klasztoru zabronił nam wywiesić oprawę i odpalić race na i pod murami klasztoru. Tego roku oprawę przygotował Śląsk Wrocław. Ludzie się napracowali, wydali masę kasy, a tu klops. Cóż było robić i tak odpaliliśmy race, odśpiewaliśmy hymn narodowy i tym sposobem złożyliśmy cześć naszym bohaterom. Byliśmy zawiedzeni, że tak nas potraktowano. Doszliśmy do wniosku, że najważniejsza jest modlitwa.

Po powrocie do Gdańska udało mi się uzyskać informację na temat braku zgody oprawy. Okazało się, że od 2020 roku powstały Zarząd Klasztoru Jasnej Góry wydał zarządzenie. Od stycznia 2020 roku żadna pielgrzymka nie będzie wywieszała swoich flag, banerów, itp.

 

 

W dniach 19/20 września 2020 roku odbyła się Pielgrzymka Ludzi Pracy. Oczywiście z zachowaniem dyscypliny związanej z pandemią. Były tylko delegacje związkowe z zakładów pracy. Wszystko by było ok. ale nie jest. Zostały wywieszone jak co roku sztandary i flagi na murach jasnogórskiej świątyni. Można? Można.

Dlaczego ojcowie Paulini Jasnej Góry nie są konsekwentni? Czy my kibice jesteśmy gorsi od innych ludzi? Jesteśmy chrześcijanami.

W co wy gracie braciszkowie?

Bóg na wasze poczynania patrzy. Wy macie być pasterzami owieczek, nie wilkami w stadzie. Wytłumaczcie się z takiego postępowania! Bardzo na to czekamy. Wzrok kibiców jest skierowany na Jasną Górę i pragnie otrzymać odpowiedź, kim jesteście? Kto wami kieruje, że wybieracie spośród pielgrzymów tych lepszych i gorszych. Jasnogórski klasztor należy do chrześcijan, do narodu polskiego. Czy wam się to podoba, czy nie.

Kibic Lechii Gdańsk Zbigniew Wnuk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora