W tym roku mija 15. już rocznica, kiedy odszedł od nas Tadeusz 'Duffo' - nietuzinkowa postać, legenda gdańskiej Lechii, jeden z najbardziej aktywnych kibiców, inicjatorów odbudowy naszego klubu oraz, co warto podkreślić, bardzo mocno zaangażowany działacz opozycji antykomunistycznej w latach 80-tych ubiegłego wieku. Niestety odszedł od nas zbyt wcześnie, mając zaledwie 37 lat.

Wartym odnotowania jest fakt, iż będąc już w ostatnich chwilach swego życia, zainicjował wielki pomysł, który rozrósł się do niespotykanych rozmiarów, zorganizowania Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. Będąc na łożu śmierci, podzielił się tym pomysłem z ks. Jarosławem Wąsowiczem, który pobudził do życia jedną z ostatnich idei Duffa. Co roku do Częstochowy przyjeżdża około 5 tys. kibiców ze wszystkich zakątków kraju, których łączą wartości najwyższe, jakimi są Wiara, Tradycja oraz dobro Polski.

Jak co roku w rocznicę śmierci Tadeusza, zarówno w kościele jak i na cmentarzu Srebrzysko pojawiają się jego przyjaciele, znajomi oraz wszyscy Ci, dla których „Dufo” był symbolem wolności. Właśnie to między innymi jego osoba uświadomiła nam, jak wielu szlachetnych ludzi, którzy byli związani ze środowiskiem Lechii, odchodzi do Sektora Niebo. Dlatego warto w przededniu zadusznych świąt pomodlić się i wspomnieć o wszystkich kibicach, piłkarzach, działaczach, których nie ma już pośród nas.

Msza Święta
Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą w powyższej intencji. Zostanie ona odprawiona w najbliższą niedzielę, 25.10.2020 roku o godz. 12:30 w Bazylice św. Brygidy (ul. Profesorska 17). Tradycyjnie już mszę odprawią proboszcz parafii ks. Ludwik Kowalski oraz duchowny kibiców ks. Jarosław Wąsowicz.

Po mszy zapraszamy wszystkich o godz. 14:30 na cmentarz Srebrzysko na spotkanie i modlitwę przy grobie Tadeusza.

Kibice Lechii

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora