Jak co roku w dniu 21 października obchodzimy kolejną rocznicę śmierci Tadeusza „Duffa” Duffeka działacza Federacji Młodzieży Walczącej oraz kibica Lechii Gdańsk. Jest to również dzień w którym chcielibyśmy pomyśleć o wszystkich kibicach, którzy odeszli do Sektora Niebo.

Tradycyjnie już zapraszamy na Mszę Świętą w intencji zmarłych kibiców Lechii, która odbędzie się w kościele Św. Brygidy (ul. Profesorka 17 w Gdańsku), w niedzielę 21.10.2018 o godzinie 11:00.

Kościół Św. Brygidy jest obok stadionu przy ul. Traugutta jednym z najważniejszych miejsc dla społeczności lechijnej. To właśnie tutaj, w latach 80-tych XX wieku, spotykaliśmy się co niedzielę, żeby pokazać, iż Wolna Polska jest dla nas najważniejszym celem.

Niech ta Msza będzie chwilą, w której będziemy mogli wspomnieć o najważniejszych sprawach oraz pomodlić się za naszych Braci, których nie ma już z nami.

Mszę Świętą odprawią proboszcz parafii Ks. Ludwik Kowalski oraz duszpasterz kibiców Ks. Jarosław Wąsowicz.

Wszystkich tych, dla których "Duffo" był bliski zapraszamy na spotkanie oraz modlitwę przy jego grobie tego samego dnia, tj. 21.10.2018 o godzinie 13:00.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora