Pierwszym ligowym rywalem będzie Respect Przejazdowo a mecz zostanie rozegrany na płycie głównej stadionu Traugutta 29. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

- Historia Respectu Przejazdowo zaczęła się w 2020 roku, kiedy wraz z Adamem Wysockim postanowiliśmy stworzyć drużynę. Sukcesy w Piłkarskiej Lidze Trójmiasta R-GOL pokazały nam, że jesteśmy w stanie zbudować coś, z czego będziemy mogli być dumni. Pierwszy sezon 2022/23 skończyliśmy na czwartym miejscu i jakkolwiek to zabrzmi, z przymrużeniem oka - cieszymy się, że nie udało się awansować, bo teraz szykujemy się do meczu na Traugutta 29, gdzie wielu z nas kibicowało Lechii Gdańsk, kiedy ta rozgrywała tam mecze. Dziś jesteśmy drużyną dojrzałą, mamy w kadrze ponad trzydziestu zawodników i cieszymy się, że wyróżniamy się wśród innych drużyn. Nie tylko poziomem sportowym, ale też organizacyjnym. Na każdym meczu domowym dbamy o klimat, gdzie zawsze jest grill, muzyka, a co ważne - mnóstwo kibiców, którzy pokazują nam, że mamy dla kogo tworzyć to wszystko, co tworzymy. Jaki mamy cel? Awans. W tym sezonie mamy przed sobą trudne zadanie, bo Tylko Lechia Gdańsk jest dla nas dużym wyzwaniem, ale nie możemy zapominać o innych drużynach, które łatwo nam awansu nie oddadzą. Jesteśmy przekonani, że w sobotę pokażemy kibicom, że warto nas wspierać, bo nasz projekt to długa droga. Jedziemy po trzy punkty, ale niezależnie od wyniku, pokażemy, że jesteśmy Drużyną przez duże „D” i cieszymy się, że dzięki TLG mamy możliwość rozegrania spotkania na takim obiekcie, jakim jest T29 – mówi nam Patryk Łania, założyciel i prezes Respectu Przejazdowo.

Tyle o rywalach. Drużynę TLG z kolei do boju poprowadzi doświadczony sztab trenerski w składzie: Maciej Kalkowski (I trener), Krzysztof Rusinek (II trener), Piotr Opuszewicz (trener bramkarzy).

- Cieszy mnie, że z B klasy nie można spaść (śmiech) – mówi w swoim stylu, trener Maciej Kalkowski. - A tak serio: celem na ten sezon jest spokojne budowanie naszej drużyny. Tworzymy zespół od półtora miesiąca a wiemy, że rodowód naszego klubu jest budowlany. Wiemy, jak ważna w budowaniu jest cierpliwość, gdy zachowamy tę cnotę, wyniki przyjdą same. Jeżeli chodzi o cel sportowy, to wiadomo, że dla nas liczy się tylko awans. Pierwszy mecz ligowy to zawsze niewiadoma, zwłaszcza po tak krótkim okresie przygotowawczym jaki mieliśmy. Mamy duży nomen omen respekt dla drużyny Respectu Przejazdowo, z którym zmierzymy się w sobotnie popołudnie. Zapowiada się dobre widowisko. Nasza drużyna będzie mieszanką młodości, którą będą reprezentować kibice z rutyną prezentowaną przez byłych piłkarzy Lechii, jak Krzysztof Rusinek, Piotrek Wiśniewski, Rafał Kosznik, Maciek Kostrzewa, Artur Thomas, Marek Wasicki, Janusz Melaniuk, Mateusz Wiech i mam nadzieję, że wielu innych. Nasze drzwi są otwarte dla wszystkich. Cieszę się, że będę mógł pracować z tymi chłopakami – podkreśla trener TLG.

Sobotnie popołudnie w domu Lechii Gdańsk przy Traugutta 29 to nie tylko emocje piłkarskie. Będą również atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchańców i malowania buziek, będzie coś dla ciała (pyszny catering z „giętą” na czele), jak również dla ducha (wznowiony zostanie Biuletyn „Biało-Zieloni”, który towarzyszył Lechii w drodze od A klasy do Ekstraklasy – ten numer wydawnictwa został poświęcony śp. Tomaszowi „Eljotowi” Stoppie).

Wszystkich tęskniących za klimatem T29 zapraszamy na mecz.

źródło: TLG

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora