W niedzielę 15 września 2013 roku Mario Ladies Lechia Gdańsk rozegrały I Turniej Mistrzostw Polski Seniorek w Rugby 7. Mistrzynie Polski ponownie wygrały cały turniej zdobywając w sumie 177 punktów i nie tracąc żadnego.

Turniej odbył się w Poznaniu na terenie KS Posnania. Pogoda trochę kaprysiła, ale nie przeszkodziło to Ladies w przykładaniu kolejnych punktów.

Podział na grupy:

Grupa A: Mario Ladies Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, AZS AWF Syrenki Warszawa, Black Roses Posnania Poznań
Grupa B: Diablice Igloo Ruda Śląska, Ladies Frogs Warszawa, Delia Atomówki Łódź, Tygrysice Orkan Sochaczew

Pierwszy mecz Ladies rozegrały z nowo powstałą drużyną Legii Warszawa. Obyło się bez fajerwerków i popisowych zagrań w stylu Mistrzyń Polski, Ladies jeszcze dostatecznie niezmobilizowane wygrały jednak 28:0 (14:0).

Punkty zdobyły: Karolina "Szczura" Jaszczyszyn 13, Małgorzata Kłos 5, Laura Abucewicz 5, Agata "Mała" Maciejkowicz 5

W każdym kolejnym meczu Ladies grały coraz lepiej. Starcie z Black Roses Posnania, drużyną, która robi ogromne postępy z każdym turniejem, nie było łatwe, ale Gdańszczanki nie pozwoliły zbliżyć się gospodyniom do swojego pola punktowego. Wynik końcowy 29:0 (19:0).

Nie lada atrakcją był fakt przyłożenia punktów za polem punktowym przez debiutującą w turnieju Patrycję Jurszę. Zawodniczka wyciągnęła jednak wnioski z błędu i minutę potem w pięknym stylu, rzutem na pole, zdobyła 5 punktów dla Ladies.

Punkty zdobyły: Julita Kołodziej 10, Patrycja Jursza (debiut) 5 - dedykacja punktowa dla Jagody Bednarek, Dagna Westfeld 5, Agata "Mała" Maciejkowicz 5, Karolina "Szczura" Jaszczyszyn 4

Lechia Gdańsk

Kolejny mecz w grupie Ladies rozegrały z AZS AWF Syrenkami Warszawa. Bez większych problemów zawodniczki jedna po drugiej meldowały się na polu punktowym drużyny ze stolicy. Wynik końcowy 43:0 (17:0). W tym meczu Ladies grały już w 100% w swoim pięknym, poukładanym rugbowym stylu.

Punkty zdobyły: Natalia Majka 10, Karolina "Szczura" Jaszczyszyn 9, Hanna Maliszewska 5, Julita Kołodziej 5, Agata "Mała" Maciejkowicz 5, Małgorzata Kłos 5, Laura Abucewicz 4

W meczach grupowych Ladies zdobyły równe 100 punktów! Nie straciły ani jednego. Tak dobra passa miała kontynuację w późniejszych meczach.

Półfinał Mario Ladies Lechia Gdańsk rozegrały z Diablicami Ruda Śląska. Drużyna z południa przyjechała na turniej jedynie z siedmioma zawodniczkami. W drugiej połowie obie drużyny grały już w szóstkę. Wynik końcowy 34:0 (24:0).

Punkty zdobyły: Dagna Westfeld 12, Agata "Mała" Maciejkowicz 5, Małgorzata Kłos 5, Natalia Majka 5, Karolina "Szczura" Jaszczyszyn 5, Laura Abucewicz 2

Finał Ladies zagrały z Tygrysicami Orkan Sochaczew, które zaprezentowały wysoką formę podczas turnieju oraz... nowe koszulki. Jednakże bez Anny Banaszek i kontuzjowanej Natalii Ciszewskiej finał nie był tak zacięty jak to bywało w przeszłości.

W finale punkty przyłożyła m.in. Monika Rolbiecka - Majewski. Powinny się one liczyć podwójnie, gdyż Monia nie grała sama. Jest we wczesnym etapie ciąży i był to jej ostatni turniej w tym nowym sezonie. Radość z punktów była ogromna, Monika zdobyła je w pięknym stylu, nabiegając z dużą szybkością i znajdując lukę w obronie Tygrysic.

Wynik końcowy finału: 43:0 (19:0).

Punkty zdobyły: Dagna Westfeld 10, Karolina "Szczura" Jaszczyszyn 8, Marlena Mroczyńska 5, Agata "Mała" Maciejkowicz 5, Monika Rolbiecka-Majewski 5, Patrycja Jursza 5, Hanna Maliszewska 5

Lechia Gdańsk

MVP turnieju została Agata "Mała" Maciejkowicz.

Ladies oprócz medali dostały również poduszki ufundowane przez sponsora. Oczywiście musiały sprawdzić na miejscu ich jakość więc urządziły sobie małą bitwę. Nie oszczędziły też trenera, który dzielnie się bronił.

Źródło: RC Lechia

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora