Reprezentacja Polski do lat 17 zremisowała 2:2 z Gruzją w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy.

Jedną z bramek dla Biało-Czerwonych zdobył młody pomocnik Lechii Gdańsk Mateusz Żukowski.
Żukowski na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania z Gruzją i po 12 minutach zdobył bramkę, która dała Polakom remis 2:2. Pierwszego gola dla Biało-Czerwonych strzelił Maik Nawrocki.

Gruzja 2:2 (2:1) Polska

Bramki: Davitashvili (8’, 28’) – Nawrocki (14’), Żukowski (56’)

Skład Polski: Lotka – Smajdor, Pleśnierowicz, Nawrocki, Maćkowiak – Karbownik, Czyż (41’ Bogusz), Hyjek, Eizenhart (41’ Żukowski), Żuk (64’ Kobacki) – Bida

Czerwona kartka: Gelashvili (52’)

W kolejnym meczu turnieju eliminacyjnego Polska zagra z Macedonią. Ten mecz rozegrany zostanie w sobotę 24 marca o godz. 17.30.

źródło: lechia.pl / laczynaspilka.pl