Przed poniedziałkowym meczem Polski z Meksykiem selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka odpowiadałna pytania dziennikarzy.

– Niezależnie od tego czy to jest mecz o punkty, czy towarzyski, to zawsze gramy o zwycięstwo. Każde spotkanie w barwach reprezentacji Polski jest dla zawodników zaszczytem i honorem, bo bronimy barw biało-czerwonych. Chcemy sprawdzić nowe ustawienia taktyczne i personalne. Mogło wydawać się, że wynik nie jest najważniejszą sprawą. Ale my chcemy zwyciężać i sprawdzać nowe ustawienia, czyli dwa w jednym – powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Meksykiem trener Adam Nawałka.

O drużynach z Ameryki Łacińskiej

Świadomość taktyczna i przygotowania do meczów są na bardzo wysokim poziomie u zespołów z Ameryki Łacińskiej. Prezentują się naprawdę bardzo dobrze. Oglądaliśmy wiele spotkań przygotowując analizę dla zawodników. Wyszkolenie techniczne wygląda bardzo dobrze i dlatego są groźnymi zespołami. Jestem zadowolony, że będę miał możliwość sprawdzenia naszego zespołu na tle Meksyku. Zagramy przeciwko drużynie, która należy do jednych z najlepszych na świecie. Po meczu będziemy mieli bardzo dużo szkoleniowych wniosków.

O kontuzji Michała Pazdana

Robiliśmy wszystko, żeby Michał Pazdan mógł przyjechać tutaj i zagrać, ale niestety jego uraz okazał się na tyle poważny, że było to niemożliwe. Nie chcę podejmować ryzyka i narażać zawodnika na kontuzję. Chcę, żeby wyleczył się i był do dyspozycji w klubie, a później do naszej. Jest ważnym zawodnikiem dla reprezentacji Polski i mam nadzieję, że w spotkaniach wiosennych będzie do naszej dyspozycji.

O realizacji założeń taktycznych w meczu z Urugwajem

Byłem zadowolony po naszym ostatnim meczu z Urugwajem, jeżeli chodzi o realizację założeń taktycznych. Poziom naszej gry również był dobry. Po raz pierwszy występowaliśmy w takim ustawieniu. Mieliśmy jeden trening taktyczny, jeden trening poświęcony stałym fragmentom gry, więc zawodnicy musieli wykazać się odpowiednimi umiejętnościami. Gra na takim poziomie i w takich okolicznościach była zadowalająca. Jest to z pewnością ciekawy system gry i warto również sprawdzać go w kolejnych meczach.

>
{joomplucat:2277 limit=9|columns=3}

Zobacz więcej zdjęć

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora