Reprezentacja Bułgarii przegrała w przedostatniej kolejce spotkań eliminacji do mistrzostw świata z Francją 0:1.

Całe spotkanie w barwach drużyny narodowej Bułgarii rozegrał pomocnik Lechii Gdańsk Simeon Sławczew.

Bułgarzy gola, który zadecydował o ich porażce stracili już w 3. minucie spotkania. Po podaniu Antoine’a Griezmanna mocnym strzałem popisał się Blaise Matuidi, trafiając do siatki gospodarzy. Ci w kolejnych minutach mieli sporo szans do wyrównania, m.in. po strzale z dystansu Sławczewa z 38. minuty, jednak brak skuteczności uniemożliwił im odrobienie strat.

Sylwetka Simeona Sławczewa

Porażka z Francją przekreśliła nawet matematyczne szanse Bułgarów na awans do przyszłorocznego mundialu, choć do rozegrania został im jeszcze jeden mecz. W ostatniej kolejce eliminacji reprezentacja Bułgarii zagra 10 października na wyjeździe z Luksemburgiem.

źródło: lechia.pl