Tradycyjnie w Nowy Rok na stadionie przy ul. Traugutta Oldboje Lechii Gdańsk zmierzyli się z drużyną Samorządowców i Przyjaciół.

Mecze Oldbojów Lechii Gdańsk z drużyną Samorządowców i Przyjaciół to noworoczna tradycja na stadionie przy ul. Traugutta. Nie inaczej było 1 stycznia 2016. W 11. spotkaniu Biało-Zielonych Oldbojów z Samorządowcami po raz dziewiąty zwyciężyli Lechiści, którzy pokonali pomorskich polityków 5:2. Współorganizatorem meczu był MOSiR Gdańsk.

Mecz był jednym z najbardziej zaciętych spotkań w historii starć Oldbojów Lechii z Samorządowcami. Choć od pierwszych minut podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego częściej przebywali z piłką na połowie rywala, to ich akcje nie mogły się zazębić. Stąd też liczne straty, które owocowały kontrami Samorządowców, prowadzonych przez Andrzeja Kowalczysa. Jedna z nich w 23. minucie zakończyła się bramkę Jakuba Kawy, który wykorzystał akcję sam na sam z bramkarzem Lechii Markiem Woźniakiem. Chwilę później było już 2:0 dla Samorządowców. Po rzucie wolnym i strzale Andrzeja Marchela, piłka tak nieszczęśliwie odbiła się od Jacka Manuszewskiego, że po raz drugi wpadła do bramki Lechii.

Oldboje jeszcze przed przerwą zdołali odrobić część strat. Po dobrym podaniu Tomasza Dawidowskiego piłkę do siatki Samorządowców skierował z najbliższej odległości Janusz Melaniuk, zdobywając tym samym pierwszą bramkę dla Lechii w Nowym Roku.

Po przerwie i ostrej reprymendzie od trenera Jastrzębowskiego Lechiści zaczęli grać skuteczniej. Do wyrównania doprowadzili w 56. minucie za sprawą odważnego rajdu na prawym skrzydle Pawła Pęczaka.

Kolejne minuty były popisem Dawidowskiego, który w 69. minucie dał Lechii prowadzenie, wślizgiem pakując piłkę do bramki rywali, zaś w 74. podwyższył przewagę Biało-Zielonych. W 80. minucie „Dawid” skompletował hat-tricka, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Dariuszu Głosie.

Wygrana Lechii mogła być bardziej okazała, gdyby gdańszczanom dopisało szczęście. Kilkukrotnie obijali oni bowiem słupki i poprzeczkę bramki Samorządowców. Tak było m.in. po strzale z rzutu wolnego Macieja Kalkowskiego, czy uderzeniu głową Melaniuka.

Lechia Oldboys – Samorządowcy i Przyjaciele 5:2 (1:2)
Bramki: Melaniuk (34.), Pęczak (56.), Dawidowski (69., 74. 80. – karny) – Kawa (23.), Marchel (26.)

LECHIA OLDBOYS: Woźniak (Opuszewicz) – Pęczak, Kulwicki, Sierpiński, Górski, Widzicki, Manuszewski, Grembocki, Brede, Kalkowski, Dawidowski oraz Błondek, Czajka, Ładkowski, Głos, Melaniuk. Trener: Jerzy Jastrzębowski

SAMORZĄDOWCY I PRZYJACIELE: Paduch (41 Stybor) - Paszkiewicz, Klawikowski, Bolerski, Kuleta, Bejrowski, Marchel, Karnowski, Dutkiewicz, Partyka, Kulik, Kawa, Kowalczys, Sokołowski, Dittmer, Michalski. Trener: Andrzej Kowalczys

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu.

{joomplucat:2146 limit=6|columns=3}