Dzisiaj młodzieżowe drużyny Lechii Gdańsk zaprezentowały się z bardzo dobrej strony w rozgrywkach CLJ. Drużyna U-19, która zmierzyła się z Wisłą Kraków, oraz drużyna U-17, która przystąpiła do meczu z Rekordem Bielsko-Biała.

W dniu 18 marca 2023 roku o godzinie 11:00 na obiekcie Ogniwa Sopot rozpoczął się ważny mecz w ramach 19. kolejki rozgrywek CLJ, w którym drużyna U-19 Lechii Gdańsk zmierzyła się z Wisłą Kraków. W 35. minucie meczu drużyna z Krakowa objęła prowadzenie 1:0 po strzale z rzutu karnego. Jednak w 42. minucie Przemek Płotka zdobył bramkę wyrównującą dla Lechii Gdańsk. Przed przerwą Wisła Kraków ponownie wyszła na prowadzenie, prowadząc 2:1 nad Lechią Gdańsk. W drugiej połowie gry, w 47. minucie, Filip Tonder zdobył bramkę dla Lechii Gdańsk, a asystę przy tym golu zaliczył Mateusz Śmiglewski. Dzięki temu golowi Lechia zdołała zremisować mecz z Wisłą Kraków na 2:2. W 60. minucie gry Mateusz Rzeźnik zdobył piękną bramkę dla Lechii Gdańsk, dając swojej drużynie prowadzenie 3:2. Po pełnym zwrotów akcji meczu drużyna U-19 Lechii Gdańsk pokonała Wisłę Kraków 3:2 w spotkaniu CLJ. Lechiści zasłużenie zdobyli 3 punkty.

Skład Lechii: Kałduński - Nikadon, Rachwał, Wójcik, Płotka (46’ Borkowski), Juszczak (70’ Sołkiewicz), Śmiglewski (87’ Suchicki), Koperski, Tonder, Lemka (46’ Rzeźnik), Jakuć.

336634587 675217927693495 8950931816016402562 n

O godzinie 15:30, drużyna U-17 Lechii Gdańsk przystąpiła do meczu w ramach rozgrywek CLJ U-17 przeciwko Rekordowi Bielsko-Biała. Już w 7. minucie Alan Wiśniewski zdobył bramkę dla Lechii Gdańsk, a w 70. minucie wynik podwyższył Michał Smarz. Lechia Gdańsk wygrała 2:0 z Rekordem Bielsko-Biała w meczu #CLJ U-17, a bramki zdobyli Alan Wiśniewski i Michał Smarz. 3 punkty zostają w “domu”.

Na boisku stanęli: Gutowski - Naklicki, Woźniak, Nastevych, Smarz, Kardaś (62’ Bromirski), Gap (65’ Jesionowski), Richert (62’ Madej), Wiśniewski (65’ Płotka), Łuszcz, Bajko (27’ Stolc).