Według informacji portalu Meczyki.pl oraz Interii Lechia Gdańsk nie otrzymała w pierwszym terminie licencji na Ekstraklasę. Potwierdziliśmy te doniesienia w klubie. Po godzinie 15.30 pojawił się także oficjalny komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Powodem nieotrzymania licencji ma być ma być niedopełnienie warunków z regulaminu. Według doniesień Interii chodzi o brak spłat zaległości finansowych wobec Mario Malocy, Davida Steca oraz jednej z agencji menadżerskich. Lechia ma teraz pięć dni na spłatę i odwołanie się do komisji. 

Potwierdziliśmy tę informację w gdańskim klubie. Choć oficjalne pismo jeszcze nie wpłynęło, to te doniesienia są prawdą. Trener Grabowski w kuluarach przyznał, że ma zapewnienia, że wszystko będzie dobrze i nie powinniśmy się obawiać i siać niepotrzebnej paniki.

Po godzinie 15.30 oficjalny komunikat wydał też PZPN. "Komisja postanowiła nie przyznać klubowi Lechia Gdańsk licencji upoważniającej klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 w związku z niespełnieniem kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego" - czytamy.

źródło: Meczyki.pl/ Interia/własne