lechia

35-letni Daniel Stefański poprowadzi poniedziałkowy mecz Lechii z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania o godzinie 16.00 na PGE Arenie Gdańsk.

Arbiter z Bydgoszczy prowadził w obecnym sezonie czternaście spotkań w T-Mobile Ekstraklasie. Podczas prowadzonych przez niego zawodów dziewięć razy wygrywali gospodarze, trzy mecze kończyły się remisami, a dwukrotnie zwyciężali goście. W poprzedniej kolejce sędzia Stefański prowadził mecz na szczycie Wisła Kraków – Legia Warszawa (0:0). Pokazał legionistom dwie czerwone kartki, zaś w całym spotkaniu było też dziesięć napomnień żółtego koloru. W sumie, we wszystkich meczach ligowych w tym sezonie sędzia Stefański pokazał piłkarzom aż 81 żółtych i 10 czerwonych kartek, a także podyktował jeden rzut karny. Najostrzejszy mecz był w październiku ubiegłego roku z udziałem Widzewa Łódź i Cracovii. Wówczas arbiter ten pokazał aż trzynaście kartek, w tym cztery czerwone (jedna dla Widzewa i trzy dla Cracovii).

W obecnym sezonie Daniel Stefański ani razu nie sędziował spotkania ligowego z udziałem Lechii, za to dwa razy prowadził mecze Zagłębia (wygrana lubinian 3:1 z Koroną i przegrana 0:3 z Legią w Warszawie). Arbiter z Bydgoszczy po raz ostatni sędziował Lechii w marcu i kwietniu 2010 roku – oba pojedynki Biało-Zieloni na własnym boisku zremisowali - z Polonią Warszawa 1:1 i z Polonią Bytom 0:0.

Źródło: własne / lechia.pl