Žarko Udovicić podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk - informuje Lechia Gdańsk. 31-letni zawodnik związał się z Biało-Zielonymi 2-letnią umową. Doświadczony serbski piłkarz może występować na lewej stronie boiska w linii pomocy bądź obrony.

W swojej karierze grał w takich zespołach, jak Morava Katrga, Sloboda Uzice, Mladost Lucani, Napredak Krusevac oraz FK Novi Pazar. Ma za sobą występy także w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. W sierpniu 2015 roku dołączył do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec, z którym w sezonie 2017/18 wywalczył w sezonie awans do LOTTO Ekstraklasy.

- Po rozmowie z trenerem i dyrektorem sportowym nie mogłem odmówić. Jeśli dzwoni do Ciebie zdobywca krajowego pucharu, decyzja może być tylko jedna. Taka szansa zdarza się tylko raz w życiu. Niestety Zagłębie Sosnowiec nie utrzymało się w LOTTO Ekstraklasie, ale w przyszłym sezonie będę w Lechii walczył o najwyższe cele - mówi nowy nabytek Lechii.

Udovicić w kończącym się sezonie był pierwszoplanową postacią Zagłębia, zdobywając dziewięć bramek i zaliczając dziesięć kluczowych podań przy trafieniach kolegów.

- Chcę wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie, a później grać i chciałbym powtórzyć statystyki z tego sezonu. I oczywiście europejskie puchary, to dla mnie coś nowego. Ale jestem optymistycznie nastawiony, jak zawsze - podkreśla Udovicić.

źródło: lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora