13 maja 2013 w Gdańsku odbędzie się pokaz filmu 'Bunt stadionów'.

Klub "Gazety Polskiej" Gdańsk II, Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" i Region Gdański NSZZ "Solidarność" zapraszają na pokaz najnowszego filmu Mariusza Pilisa (autora "Listu z Polski") - "Bunt Stadionów". 13 maja 2013, sala BHP w Stoczni Gdańskiej ul. Doki, godz. 18:00.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Wszystkich zainteresowanych zakupem filmu zapraszamy do sklepu Stowarzyszenia znajdującego się w C.H. Wielki Młyn, gdzie można nabyć płytę z filmem. Cena to jedyne 30zł, a zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na akcje patriotyczne.

BUNT STADIONÓW (2013)

Nowy film Mariusza Pilisa, twórcy m.in. „Listu z Polski" to podróż w głąb środowisk kibicowskich w całej Polsce i próba znalezienia odpowiedzi na pytania: Czego my, zwykli ludzie nie wiemy o kibicach piłkarskich? Jak to możliwe, że środowiska kibicowskie starły się ostatnio w ostrej walce z rządem i mainsteramowymi mediami? Odpowiedzi na te i inne pytania stają się podstawą do zadania szerszych pytań o kształt polskiej debaty publicznej oraz kto i jak ją kreuje. O to, co wolno a czego nie wolno powiedzieć we współczesnej Polsce.

 

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora