lechia

W dniu 30 maja 2012 r. odbyła się pikieta pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku. Była formą akcji protestacyjnej, jaką ogłosiła Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz Koalicja na Rzecz Polskiej Szkoły.

Jednym z koalicjantów jest Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy”. Domagano się przede wszystkim odstąpienia od zmian programowych w szkolnictwie ponadgimnazjalnym (w tym zmian w nauczaniu historii i języka polskiego) oraz wycofania rozporządzenia ws. ramowych planów nauczania.

W trakcie pikiety kilku kibiców zostało wyróżnionych dyplomami podziękowania za współpracę z NSZZ „Solidarność”. Podziękowania dotyczyły również wzorowo przeprowadzonej organizacji obchodów grudniowych, w których wzięło udział kilkuset kibiców Lechii Gdańsk.

Biorąc udział w pikiecie, kibice pokazali, że troska o szkolnictwo zwłaszcza nauczanie historii ich również niepokoi. Wielokrotnie dali wyraz swego patriotycznego zaangażowania dla przekazywania historycznych wartości i miłości do ojczyzny.  

Zobacz galerię
{gallery alignment=center }archiwum/foto/2011_2012/2012_05_30_pikieta/{/gallery}
Opis
2012-05-30 Pikieta w obronie nauczania [fot. Z.Wnuk]