Nowotarski fanklub gdańskiej Lechii w hali Gorców spotkał się z piłkarzami, trenerami i kierownictwem gdańskiej drużyny.

Piłkarze z nad morza przyjechali prosto po meczu z Górnikiem Zabrze. Dodajmy, iż spotkanie w Zabrzu zakończyło się bezbramkowym rezultatem.

Pomysł oraz spotkanie odbyło się z inicjatywy zarządu klubu Lechia Gdańsk S.A, a przy jego organizacji zaangażowani byli nowotarscy kibice gdańskiego teamu oraz Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy”. Wizyta piłkarzy wywołała spore zainteresowanie. Fani tego zespołu mieli okazję otrzymać od piłkarzy piłki z autografami oraz kalendarze i „strzelić” sobie pamiątkową fotkę.

Michał Probierz, trener Lechii, podziękował kibicom z Podhala za wspieranie jego zespołu.

- Jesteśmy zaszczyceni, że tylko kibiców mamy na Podhalu – powiedział z kolei prezes Lechii, Bartosz Sarnowski. – Nie wiem czy jest drugi taki przypadek, by kibice z drugiego końca Polski utożsamiali się z nami. Przyjechaliśmy wam podziękować za doping i zaprosić na kolejne nasze mecze na PGE Arena. Odwdzięczymy się wam lepszą grą.

- Wasza wizyta doda większego kopa naszym młodym adeptom futbolowej sztuki – powiedział prezes NKP Podhale, Grzegorz Wrona.

Po wymianie uprzejmości i souvenirów, piłkarze Lechii udali się na regionalny obiad.

Zobacz fotorelację

Źródło: Tekst i zdjęcia Stefan Leśniowski / sportowepodhale.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora