Kilka dni temu Stowarzyszenie Piłki Nożnej Biało Zielone Gdańsk oficjalnie zostało włączone w struktury Akademii Lechii Gdańsk, czyli powstaje nowa sekcja piłkarska - żeńska. Nabory odbędą się 24 czerwca o godzinie 11 przy ul. Traugutta 29 (boisko boczne, sztuczne).

O krótką rozmowę na temat przyszłości poprosiliśmy trenera Biało Zielone Gdańsk Roberta Bandrowskiego.

AL Lechia.Net: Jaka była reakcja trenera oraz zawodniczek po dołączeniu Biało Zielone Gdańsk do Lechii Gdańsk?
Robert Bandrowski trener Biało Zielone Gdańsk: - Gdy 11 czerwca rano na spotkaniu z dyrektorem Akademii Lechii Gdańsk Sławomirem Wojciechowskim dowiedziałem się, że Lechia zdecydowana jest wziąć nas pod swoje skrzydła powiedziałem w sobie w duchu (a może i na głos) "nareszcie!".
Tylko ktoś, kto jest z nami blisko wie, jak trudną drogę przebyliśmy do tego momentu. Jesteśmy wszyscy szczęśliwi, zawodniczki zmotywowane jeszcze bardziej i co ważne z wizją i perspektywami na przyszłość. Na dowód tego, jeszcze w tym samym dniu, po treningu polał się na głowy szampan, dziewczyny przygotowały taki scenariusz, czym nie ukrywam mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły :-)

AL Lechia.Net: Czy jest już ułożony plan lub pomysł na ,,nową'' drużynę w nadchodzącym sezonie 2019/2020?
Robert Bandrowski trener BZG: - Co dokładnie nas czeka od kolejnego sezonu w zasadzie wiemy, choć czekają nas jeszcze szczegółowe rozmowy na ten temat. Na pewno zagramy w III lidze, jeśli chodzi o seniorki oraz plan jest taki by wystawić drużyny młodziczek/juniorek, ale to będzie zależeć jak przebiegną nabory, które zaplanowane zostały na 24.06.2019 o godz. 11.00 przy ul. Traugutta 29 (boisko boczne, sztuczne), na które przy tej okazji serdecznie zapraszam.
Wracając do drużyny seniorskiej przede wszystkim musimy się wzmocnić. Zapraszamy każdą chętną zawodniczkę do kontaktu. III liga jest coraz silniejsza, ale to dobrze. Tylko konkurencja na dobrym poziomie może podnosić jakość kobiecej piłki nożnej, a o to przecież chodzi. Długa droga przed polską piłką nożną kobiet, by kibice zaczęli zapełniać trybuny stadionów, lecz długa nie znaczy niemożliwa.
Lechia Gdańsk wykazała się tu na pewno odwagą i zrozumieniem, że nie da się już nie zauważyć, iż kobiety grają w piłkę nożną i robią to coraz lepiej. Taki sygnał wysłany z Lechii może spowodować (i oby tak się stało) więcej takich przejęć czy budowania od podstaw drużyn kobiecych przez "duże" kluby. 

 

 

AL Lechia.Net:, Jaki cel sobie stawiacie na przyszły sezon?
Robert Bandrowski trener BZG: - Jeśli miałbym odpowiedzieć na pytanie, co chciałbym osiągnąć w najbliższym sezonie w III lidze, to oczywiście awans do II ligi. Wiem też, że w praktyce będzie to sezon, gdzie troszkę jakby od nowa będzie budować się drużyna. Zdaję sobie także sprawę, że III liga w nadchodzącym sezonie zapowiada się mocna. Kilka drużyn poważnie się wzmocniło a i nowo powstałe w swoich szeregach będą miały sporo zawodniczek pierwszoligowych. Myślę, że mimo wszystko możemy być uważani za faworyta, więc to zobowiązuje i będziemy walczyć jak lwy :-)

AL Lechia.Net: Tak na zakończenie poprosimy o kilka zdań na temat zakończenia sezonu 2018/2019.
Robert Bandrowski trener BZG: - Obecnie jeszcze, jako Biało-Zielone Gdańsk kończymy sezon 2018/19, pozostał nam ostatni mecz w najbliższą niedzielę. Po tym pojedziemy jeszcze na turniej do Bremy i od lipca wszyscy udajemy się na zasłużony odpoczynek. Następnie 3 tygodnie później jedziemy na obóz a od sierpnia, jako pełnoprawna drużyna Lechii Gdańsk kontynuujemy już na własnych obiektach ciężką pracę na treningach przygotowując się do ligi.
Na koniec, korzystając z okazji, chciałbym w imieniu swoim oraz całej drużyny i wszystkich z nią związanych podziękować zarządowi Lechii Gdańsk, a w szczególności dyrektorowi Akademii Sławomirowi Wojciechowskiemu, że w nas wierzył od początku i dodawał otuchy, że w końcu ten dzień nadejdzie. Że w dużej mierze przyczynił się do tego przejęcia. Możliwe, że decyzja ta uratowała nasz zespół od rozpadu, bo sama ciężka praca i próba osiągania wyżyn motywacji nie wystarcza do funkcjonowania w dzisiejszej piłce nożnej. Niezbędne są do tego pieniądze, a z tym mieliśmy niestety największe problemy.
Do zobaczenia na boiskach, niebawem już jako Lechia Gdańsk! Bądźcie z nami!

Dla przypomnienia przedstawiamy wypowiedź dyrektora Akademii Lechii Gdańsk Sławomira Wojciechowskiego:
- Dla nas jest to kolejny krok w rozwoju klubu i akademii. Piłka nożna rozwija się coraz szybciej i każdy klub powinien posiadać żeńską drużynę. Włączenie Biało-Zielonych w struktury naszej akademii to efekt długiej współpracy. Jest to następny etap, który został zaplanowany przy powstaniu stowarzyszenia - powiedział dyrektor akademii Sławomir Wojciechowski.