W pierwszych dniach października Prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Jakie oznacza to skutki dla Ekstraklasy? Przede wszystkim ułatwienie dostępu do meczów dla nowych kibiców. Nadchodzi czas na pełne stadiony Ekstraklasy!

 

Ustawa o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, w świetle której organizowane są między innymi mecze Ekstraklasy o piłkarskie mistrzostwo Polski, w dotychczasowej formie obowiązywała od 2009 roku. Od tego czasu w całej Polsce powstało wiele nowych aren sportowych, w tym nowoczesnych stadionów piłkarskich klubów Ekstraklasy. Stało się jasne, że przepisy dotyczące organizacji wydarzeń sportowych wymagają zmian, o czym Ekstraklasa rozmawiała z przedstawicielami administracji już trzy lata temu. Przez cały proces nowelizacji Ekstraklasa w imieniu klubów aktywnie uczestniczyła w przygotowywaniu nowych przepisów.

 

Co się zmieni?

 

Po wejściu w życie nowych zapisów ustawy przede wszystkim ulegnie zmianie katalog danych potrzebnych do zakupu biletu na mecz Ekstraklasy. Od teraz będą to zaledwie imię, nazwisko i numer PESEL. Zniknie obowiązek przetwarzania wizerunku twarzy, co znacznie ułatwi nabywanie biletów.

 

Wprowadzona została także możliwość sprzedaży biletów na miejsca stojące, o co wielokrotnie zabiegali organizatorzy imprez masowych. Takie rozwiązania stosowane są od lat z powodzeniem na przykład w niemieckiej Bundeslidze.

 

Źródło: lechia.pl/ekstraklasa.tv/ własne