Nie jedziemy do Poznania tylko po to, żeby rozegrać mecz. Stać nas na to, żeby postawić się Lechowi.

- Mamy wiele szacunku dla rywala, bo są bardzo dobrze zorganizowani, ale my chcemy pokazać, że Lechia jest w stanie grać jak równy z równym z najlepszymi. Będziemy chcieli pokazać to, co mamy najlepszego – podkreślał trener Biało-Zielonych Piotr Stokowiec na konferencji prasowej przed meczem Lech - Lechia.

- Byłem zły po meczu z Legią Warszawa [Lechia przegrała to spotkanie 1:3] i ta złość nie minęła. Błędy, które popełniliśmy w tym spotkaniu są niedopuszczalne nawet na poziomie juniorskim. Jest wiele do poprawy, bo w zespole jest sporo złych nawyków, które trzeba wyeliminować. Przede wszystkim trzeba ulepszyć zachowanie w naszym polu karnym, bo zbyt łatwo tracimy kontrolę nad tym, co się w nim dzieje i zbyt łatwo tracimy bramki. Zawodnicy trochę się w tym wszystkim pogubili i trzeba poprowadzić ich na właściwą drogę. Pracy jest wiele, ale wkrótce mamy przerwę na kadrę, więc będzie okazja dogłębnie zająć się pewnymi sprawami. Postawimy diagnozę i wdrożymy leczenie. Będziemy koncentrować się na podstawach, a fajerwerki zostawimy na później – podkreślił Piotr Stokowiec.

źródło: Lechia.pl / własne

 

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora