Zapraszamy na materiał wideo prezentujący kibiców Lechii podczas meczu Lechia-Jagiellonia. Lechia wygrała 3-2 (2-1) z Jagiellonią Białystok w 16. kolejce Ekstraklasy. Gdańszczanie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu i umocnili swoje prowadzenie w tabeli, mając pięć punktów przewagi nad drugą Legią Warszawa.

Pierwsze minuty spotkania lepiej rozgrywała Jagiellonia, ale świetnie między słupkami spisywał się Zlatan Alomerovic, który obronił strzał głową Romana Bezjaka oraz Ivana Runje. W 32 minucie na prowadzenie 1:0 wyprowadził Lechistów Flavio Paixao wykorzystując pewnie rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym Ivana Runje. Jaga po niespełna dwóch minutach wyrównała, przepięknym atomowym uderzeniem w samo okienko bramki popisał się Marko Poletanović i było już 1:1.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy padł gol na 2:1, z za pola karnego strzelał Jarosław Kubicki a piłka po rykoszecie wpadła do bramki gości.

Od początku drugiej połowy Jagiellonia ruszyła ostro do ataku i w 53 minucie udało jej się ponownie doprowadzić do wyrównania, gola na 2:2 zdobył Arvydas Novikovas. W 67 min po kolejnym faulu na Lukasie Haraslinie (pod koniec meczu po brutalnym faulu Martina Pospisila, i tylko żółta kartka! musiał opuścić boisko) rzut wolny wykonywał Filip Mladenovic, idealnie dośrodkował na głowę Michała Nalepy i po raz trzeci tego wieczoru Lechia objęła prowadzenie. Po tym golu Jaga ruszyła do odrabiania strat a gdańscy piłkarze się cofnęli i czekali na okazję do kontry. Jednak wynik nie uległ już zmianie i 3 pkt pozostały w Gdańsku.