Na wszystkich parkingach przy Polsat Plus Arena Gdańsk obowiązują od lipca 2018 roku nowe zasady parkowania. Zmianie uległ cennik oraz sposób płatności za parkowanie.
Pierwsze pół godziny postoju na stadionowych parkingach P3, P4 i P5 jest darmowe. Bilet należy pobrać w parkometrze i włożyć go w widocznym miejscu za szybą samochodu. Koszt pierwszej godziny to 2 zł, a za każdą kolejną zapłacimy 3 zł.

 • W dni meczowe oraz podczas imprez masowych obowiązuje jednorazowa opłata. W przypadku meczów Lechii Gdańsk wynosi ona 15 zł i należy uiścić ją w parkometrze. Informacje na temat funkcjonowania parkingów w trakcie imprez masowych są publikowane na stronie www Stadionu wraz z pełnymi ustaleniami organizacyjnymi dotyczącymi konkretnych imprez.
 • W parkometrze można płacić zarówno kartą jak i gotówką. Parkometr nie wydaje reszty i nie przyjmuje banknotów. Należy przygotować wyliczoną kwotę.
 • W razie nie uiszczenia przez kierowcę opłaty w parkometrze pobierana jest opłata dodatkowa w kwocie 95 zł. W takim wypadku służby kontrolne parkingu (APCOA Parking Polska Sp. z o.o.) wkładają za przednią szybę pojazdu wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej, które należy opłacić przelewem na określony rachunek bankowy.
 • P1 – Ogólnodostępny, płatny parking 7 dni w tygodniu, 24 h. Wjazd od ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk. Wyjątkowo na tym parkingu bezpłatne jest tylko 10 minut.
 • P3 i P4 – Ogólnodostępny, płatny parking 7 dni w tygodniu, 24 h. Wjazd od ulicy Żaglowej.
 • P5 - Ogólnodostępny, płatny parking 7 dni w tygodniu, 24 h. Dla wszystkich, którzy chcą zwiedzić stadion lub spędzić czas w FUN ARENIE. To także wyznaczone bezpłatne miejsca parkingowe do osób niepełnosprawnych (na podstawie unijnej karty osoby niepełnosprawnej). Wjazd od ulicy Marynarki Polskiej.
 • Operatorem parkingu jest firma APCOA Parkingi Polska Sp. z o.o. Korzystający z parkingu kwestionujący zasadność wystawienia wezwania może w terminie 7 dni od dnia wystawienia wezwania wnieść odwołanie. Odwołania dotyczące opłat dodatkowych przyjmowane są w formie wiadomości e-mail pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a w razie braku możliwości wysłania e-maila – pocztą na adres: APCOA Parking Polska Sp. z o.o., Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa.

FAQ – zasady parkowania przy Polsat Plus Arena Gdańsk

1. Czym różni się cennik parkowania pod Stadionem „na co dzień” od cennika obowiązującego w dni meczowe lub podczas innych wydarzeń?

W dni powszednie oraz weekendy podczas których nie odbywa się na terenie Stadionu żadna impreza masowa, obowiązuje następujący cennik. Pierwsze pół godziny postoju na stadionowych parkingach P3, P4 i P5 jest darmowe. Bilet należy pobrać w parkometrze i włożyć go w widocznym miejscu za szybą samochodu. Koszt pierwszej godziny to 2 zł, a za każdą kolejną zapłacimy 3 zł. W dni meczowe oraz podczas imprez masowych obowiązuje jednorazowa opłata. W przypadku meczów Lechii Gdańsk wynosi ona 15 zł i należy uiścić ją w parkometrze. Informacje na temat funkcjonowania parkingów w trakcie imprez masowych są publikowane na stronie www.polsatplusarenagdansk.pl wraz z pełnymi ustaleniami organizacyjnymi dotyczącymi konkretnych imprez.

2. Czy jeśli parkuje samochód na parkingu Stadionu w dzień meczu lub innego wydarzenia masowego, a nie jestem uczestnikiem tej imprezy, również muszę uiścić opłatę w parkometrze w wysokości 15 zł?

Tak, w dni meczowe oraz podczas innych wydarzeń masowych na Stadionie, wszystkich gości parkingu obowiązuje opłata parkingowa w wysokości 15 zł. Parkometr automatycznie przestawia się na cennik obowiązujący podczas dni meczowych lub innych wydarzeń, na dwie godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

3. Czy opłata parkingowa wg stawek obowiązujących podczas dni meczowych lub innych wydarzeń masowych na Stadionie, obowiązuje przez cały dzień?

Opłata parkingowa wg stawek obowiązujących podczas dni meczowych lub innych wydarzeń masowych na Stadionie, zaczyna obowiązywać na dwie godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

4. Czy w parkometrze na parkingu Stadionu mogę zapłacić kartą z wykorzystaniem funkcji zbliżeniowej?

Tak, parkometr na parkingu pod Stadionem przyjmuje płatność kartą z wykorzystaniem funkcji zbliżeniowej.

5. Co jeśli moja karta płatnicza nie ma funkcji płatności zbliżeniowej?

W takiej sytuacji należy umieścić kartę w czytniku parkometru w wyznaczonym miejscu i postępować wg wskazówek opisanych na parkometrze.

6. Jakie karty płatnicze obsługuje parkometr na parkingu Stadionu?

Parkometr obsługuje karty płatnicze typu Visa oraz MasterCard.

7. Parkometr odrzuca transakcję kartą płatniczą. Dlaczego?

Odrzucenie transakcji może być spowodowane indywidualnymi ustawieniami dziennych limitów wydatków z karty. W takim przypadku należy skonsultować się z bankiem.

8. Czy na terenie Stadionu znajduje się maszyna do rozmienia banknotów?

Nie, na terenie Stadionu nie ma tzw. „rozmieniarki”. Wymiany banknotów można dokonać w sekretariacie FUN ARENY - centrum rekreacyjno-sportowego zlokalizowanego na terenie Stadionu.

9. Czy parkometr na parkingu Stadionu wydaje resztę?

Jeśli wrzucona kwota jest niższa niż minimalna kwota obowiązująca „na co dzień”, tj. 2 zł, parkometr po upływie 15 s. zwróci wrzuconą kwotę. Jeżeli jest ona wyższa, parkometr nadwyżkę przeznaczy na poczet wydłużenia dozwolonego czasu postoju na parkingu Stadionu.

10. Czy parkometr na parkingu Stadionu przyjmuje banknoty?

Nie, parkometr na parkingu pod Stadionem nie przyjmuje banknotów. Opłaty można dokonać za pomocą monet o nominałach: 10 gr., 20 gr., 50 gr., 1 zł, 2 zł, 5 zł lub zapłacić kartą.

11. Czy w parkometrze można płacić walutą inną niż złoty?

Parkometr nie przyjmuje monet w walucie innej niż złoty. W takiej sytuacji, opłaty należy w dokonać kartą płatniczą. Parkometr obsługuje karty Visa i MasterCard obowiązujące w Europie i poza jej granicami.

12. Czy nie muszę płacić za postój na parkingu pod Stadionem, jeśli parkometr nie działa?

Na parkingach P3 i P4 do dyspozycji gości jest 11 parkometrów. Na parkingu P5 znajduje się jeden parkometr. Jeśli najbliższy parkometr nie działa, w celu uiszczenia opłaty, należy udać się do kolejnego parkometru. Opłata za postój na parkingu jest obowiązkowa, a nie działający parkometr z niej nie zwalnia.

13. Jakie konsekwencje poniosę za nie uiszczenie opłaty za postój na parkingu pod Stadionem Energa Gdańsk?

W razie nieuiszczenia przez kierowcę opłaty w parkometrze pobierana jest opłata dodatkowa w kwocie 95 zł. W takim wypadku służby kontrolne parkingu (APCOA Parking Polska Sp. z o.o.) wkładają za przednią szybę pojazdu wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej, które należy opłacić przelewem na określony rachunek bankowy.

14. Z kim mogę się skontaktować w celu zakwestionowania zasadności wystawienia wezwania?

Operatorem parkingu jest firma APCOA Parkingi Polska Sp. z o.o. Korzystający z parkingu kwestionujący zasadność wystawienia wezwania może w terminie 7 dni od dnia wystawienia wezwania wnieść odwołanie. Odwołania dotyczące opłat dodatkowych przyjmowane są w formie wiadomości e-mail pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a w razie braku możliwości wysłania e-maila – pocztą na adres: APCOA Parking Polska Sp. z o.o., Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa.

źródło: polsatplusarenagdansk.pl

Serwis LECHIA.NET zezwala gazetom, portalom internetowym czy innym mediom na korzystanie z materiałów zgromadzonych i udostępnionych na portalu. Warunkiem jest jednak umieszczenie pod wiadomością wyraźnego napisu, skąd pochodzi dany tekst. Przykład: (źródło: Lechia.net).

 

W przypadku chęci skorzystania ze zdjęć naszych fotografów, autorskich materiałów video lub innych multimediów i umieszczenia ich w gazetach, portalach internetowych lub innych mediach, należy w tym celu skontaktować się najpierw z redakcją serwisu LECHIA.NET pod adresem e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama na portalu Lechia.net

 

Oddajemy do Państwa dyspozycji naszą stronę WWW oraz kanały na TT, FB, IG oraz YouTube. Jesteśmy w stanie dostosować naszą ofertę do celów kampanii, które wyznacza partner. Z chęcią przygotujemy dla Państwa również niestandardowe formaty reklamowe oraz inne działania, dzięki którym na pewno Państwa marka zostanie zauważona.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu: +48 504 868 043 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Logo LechiaNet 350

Biało-Zielona Strona Życia

Lechia.net

jest niezależnym Portalem informacyjnym o Lechii Gdańsk prowadzonym przez Kibiców Lechii Gdańsk. Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z Lechia Gdańsk SA oraz Stowarzyszeniem Kibiców Lechii Gdańsk.

Na naszych stronach prezentujemy własne oraz naszych czytelników opinie, zdjęcia i filmy dotyczące gdańskiego klubu oraz komentujemy wydarzenia związane z Lechią Gdańsk.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pisz:

 • Jeżeli znajdziesz jakieś nieprawidłowości na stronie;
 • Jeżeli natrafiłeś na błąd w artykule;
 • Jeżeli chcesz dołączyć do redakcji;
 • Jeżeli masz jakąś ciekawą wiadomość, którą czujesz, że warto się podzielić z innymi kibicami;
 • Jeżeli wiesz o jakimś wydarzeniu, które umknęło naszej uwadze;

Formularz kontaktowy do redakcji

ISSN: 2081-4089