Prawdziwy skwar czekał wczoraj na uczestników letniej edycji turnieju 'Do Przerwy 0:1'.

Pomimo zdecydowanie plażowej pogody, na boisku przy ulicy Meissnera na gdańskiej Zaspie, zameldowało się blisko 300 zawodników i zawodniczek z Trójmiasta i okolic.

Emocje związane z reprezentacją Polski, która na Euro 2016 dotarła do ćwierćfinału, zdecydowanie przełożyły się na młodych piłkarzy. Dowód? Choć zapisy rozpoczynają się tradycyjnie o godzinie 9.00, pierwsi zawodnicy zjawili się na boisku już o godz. 8.00 – to musiał być efekt Euro 2016!

– Patrząc na fryzury i koszulki niektórych zawodników, można powiedzieć, że oprócz kilku Lewandowskich, było paru Błaszczykowskich, Krychowiaków, Milików i co już nie dziwi, również paru Pazdanów – żartował Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator turnieju „Do Przerwy 0:1”.

Letnia rywalizacja odbyła się w pięciu kategoriach: Zespoły dziewczęce oraz roczniki: 2004 i młodsi, 2001/2003, 1998/2000 i 1997 i starsi. Organizatorzy postanowili zaprosić do zabawy również piłkarskie rodziny. Podobnie jak podczas wiosennej edycji, także do letniego turnieju zgłosiła się jedna rodzina. Tym razem była to ekipa występująca pod nazwą Flügger Family, która rozegrała pokazowy mecz z uczestnikami i organizatorami turnieju.

Uczestnicy turnieju mogli porozmawiać z dietetykiem, skorzystać z analizatora składu ciała, a co najważniejsze otrzymywali wartościowe porady i wskazówki żywieniowe.
Oprócz tego każdy miał możliwość porozmawiać z psychologiem, a pełnoletni uczestnicy zawodów mogli także wypróbować alkogogle. Wszystko dzięki uprzejmości Gdańskiego Centrum Profilaktyki i Uzależnień.

W kategorii Zespoły Dziewczęce rywalizowały cztery drużyny. Wygrały zawodniczki ekipy Czarne Pruszcz Gdański. Kolejne miejsca na podium zajmowały GKS Żukowo, Ladies oraz Tolerado.
Podobnie, tylko cztery drużyny, grały w Roczniku 2004 i Młodsi, gdzie najlepszy okazał się zespół Bravo, który wyprzedził kolejno: Cieniaski.PL, Salos Orunia i Salosik.

Wśród zespołów z Rocznika 2001/2003 zgłosiło się 11 zespołów. Najlepsza okazała się drużyna Sandania Gdańsk. Miejsce drugie zajęła drużyna Gladiatorzy, miejsce trzecie zespół Iskra Gdynia Tuż za podium znalazła się ekipa FC Team.

Zwycięzcą z Rocznika 1998/2000 został zespół Nazwa Nie Gra, który wyprzedził kolejno zespoły: FC Pszczółki, Galaktyczni oraz Special Team.

 

W tzw. kategorii „Open”, czyli Rocznik 1997 i Starsi zwyciężyła ekipa Nietoperzy. Na drugim miejscu podium znalazła się drużyna Ryszardów, a na trzecim drużyna Łączy Nas Piłka.

Puchary Fair Play ufundowane przez przewodniczącego Rady Miasta Gdańska – Bogdana Oleszka, otrzymali: Dawid Ścibirowski (Cieniaski.PL), Marta Gołuch (Czarne Pruszcz Gdański, Damian Hornung (Geda) oraz drużyny: Łączy Nas Piłka, FC Encyki i Flügger Family.

Sobotnie zawody, Współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, nie udałoby się zorganizować bez licznego grona partnerów, do których należą: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska oraz Rada Miasta Gdańska, Miejski Ośrodek Sportu i Turystyki, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, City Football Club, Lechia Gdańsk, Merkus, Merco, Torus, Santech, M1 Fabrika, Piekarnia Cukiernia Andrzej Szydłowski, Kosycarz Foto Press, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Panorama Pomorza, Gdańsk.pl, Lechia.net, Dobre Wiadomości, Zaspa 24, SM Rozstaje, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Szkoła Podstawowa 80 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8.

{joomplucat:2189 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię zdjęć

źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora