Trener Maciej Stolarczyk ogłosił listę powołanych zawodników na nadchodzące mecze reprezentacji Polski U-21. Wśród nich znalazł się Kacper Sezonienko.

Reprezentacja Polski do lat 21 w listopadzie rozegra dwa spotkania eliminacyjne do Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2023 roku. Rywalami biało-czerwonych będą Niemcy (12.11 o godzinie 18:15) oraz Łotysze (16.11 godz. 17:30). Polacy znajdują się w eliminacyjnej grupie B i po rozegranych czterech spotkaniach zajmują trzecią pozycję. 

Dla Kacpra Sezonienki jest to pierwsze powołanie do kadry U-21. Wcześniej napastnik występował w drużynie do lat 17, w której zadebiutował 06 lutego 2020 roku w meczu z Gruzją. Łącznie w drużynie do lat 17 rozegrał trzy spotkania i zdobył jedną bramkę.

W tym sezonie w Ekstraklasie Sezonienko rozegrał dziewięć spotkań, w których zanotował jedną asystę oraz zdobył jedną, swoją debiutancką, bramkę. Ponadto dwa razy wystąpił w Pucharze Polski. Jego dobra postawa na boisku została doceniona przez trenera Macieja Stolarczyka i poskutkowała powołaniem do kadry U-21.

Kacprowi gratulujemy powołania!

źródło:  własne