Jarosław Bieniuk - pełnomocnik zarządu Lechii ds. sportowych - od kilku dni pełni także rolę ambasadora piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 15 i 17.

Były zawodnik Biało-Zielonych sam ośmiokrotnie zakładał koszulkę z Białym Orłem na piersi.

Propozycję dołączenia do grona innych byłych reprezentantów, którzy mają wspierać i pomagać młodym adeptom futbolu, Bieniuk otrzymał od Dyrektora Sportowego PZPN Stefana Majewskiego oraz od szefa departamentu ds. mediów i komunikacji Janusza Basałaja. Jarosław Bieniuk w nowej roli zadebiutował w ubiegły wtorek, wspierając zawodników kadry U-17 w zmaganiach o Puchar Syrenki. Biało-Czerwoni zajęli ostatecznie piątą lokatę, o na którą złożyła się porażka 1:3 z Finlandią, wygrana nad Łotwą 1:0 oraz zwycięstwo nad Ukrainą 2:1.

Bieniuk, jako ambasador dwóch młodzieżowych reprezentacji, będzie uczestniczył w zgrupowaniach, zajęciach i meczach młodych graczy. Podczas rozmów indywidualnych będzie mógł przekazać im cenną wiedzę, a także udzielić rad i wskazówek, w jaki sposób należy podchodzić do wykonywanych obowiązków tak, aby w przyszłości zaistnieć w seniorskiej piłce.

- To dla mnie ogromny zaszczyt i nobilitacja. Możliwość dołączenia do sztabu szkoleniowego dwóch młodzieżowych reprezentacji oraz pomoc w pełnieniu ich reprezentacyjnych obowiązków, jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Cieszę się, że mogłem po raz kolejny założyć koszulkę z Orłem na piersi - powiedział pełnomocnik zarządu Lechii ds. sportowych oraz ambasador reprezentacji Polski do lat 15 i 17 Jarosław Bieniuk.

Profil Jarosława Bieniuka

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora