lechia

Poza sprawami bieżącymi, które interesują kibiców Lechii, cały czas pracujemy nad rozbudową naszych zbiorów. Tym razem zapraszamy do lektury naszego Wielkiego Archiwum Prasowego, które właśnie zaktualizowaliśmy o 223 nowe wycinki prasowe.

Nowe materiały trafiły głównie do bieżącego sezonu, jednakże znajdziecie też trochę ciekawostek z poprzednich lat. Szczególnie tyczy się to artykułów z lat czterdziestych i piećdziesiątych.

 

Przypominamy, przy okazji, że cały czas liczymy na to, iż poszperacie w swoich archiwach i pomożecie nam uzupełnić kolejne sezony. Jak widzicie zebraliśmy już dość pokaźny zbiór ale przed nami najtrudniejsze sezony (szczególnie lata 60-te gdy Lechia grała w trzeciej lidze i prasa z tego okresu jest dość skąpa) i sami nie jesteśmy w stanie tego skompletować.

Nie ma też co ukrywać, że głównie dzięki materiałom prasowym jesteśmy w stanie uzupełnić naszą bazę meczową z początków istnienia klubu [link].

Tu też po raz kolejny apelujemy do osób zainteresowanych historią klubu i posiadających jakieś materiały z lat 1945-1980, by kontaktowały się z naszą redakcją celem pomocy przy uzupełnieniu danych.

 

Wielkie Archiwum Prasowe Lechii Gdańsk