lechia

"Starzy" pokonali "Młodych" 1:0 w corocznym, sylwestrowym meczu piłkarskim rozgrywanym przez byłych pracowników Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik".

Co jest bardzo istotne mecze te od kilku lat są rozgrywane na Traugutta 29, dzięki czemu są one zarazem ostatnimi w danym roku meczami na dawnych obiektach Lechii.

Było to już 27 spotkanie tej ekipy w ostatni dzień roku. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla "starych", wśród których był m.in. szef rządu.

Jedyna bramka w meczu pracowników działającej w latach 80. spółdzielni pracy "Świetlik" w Gdańsku została zadedykowana pamięci byłego marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego i posła Arkadiusza Rybickiego, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć Macieja Płażyńskiego i Arkadiusza Rybickiego. Przy linii bocznej boiska zawieszono ich zdjęcia i umieszczono ich koszulki meczowe z napisami: "Maciek 5" ,"Aram 2". W niebo wystrzelono dwie race: białą i czerwoną.

Tradycyjnie już nie zabrakło biało-zielonych akcentów. Na banerze upamiętniającym Maćka i Arama wisiał szalik Lechii a jedna z drużyn grała w strojach Lechii Gdańsk.

Jeden z organizatorów spotkania, Andrzej Kowalczys oceniając mecz, przyznał, że "było jak na zwolnionej akcji; nie zabrakło na pewno ambicji; staraliśmy się wszyscy, bo to jest najważniejszy mecz w roku dla naszej drużyny i ta gra od 27 lat powoduje, że adrenalina towarzyszy nam kilka tygodni przed tym wydarzeniem". W spotkaniu wzięli udział m.in. Jan Krzysztof Bielecki, Tomasz Arabski, Sławomir Rybicki, Jerzy Borowczak i Jacek Karnowski. W drużynie "młodych" zagrał m.in. syn b. marszałka Sejmu, Jakub Płażyński.

 

 

Przeczytaj czym była Spółdzielnia Pracy Świetlik

źródło: tvn24, trojmiasto.pl , własne