lechia

Ambasadorzy i konsulowie pięciu państw odwiedzili PGE Arenę Gdańsk. Na zaproszenie prezydenta Pawła Adamowicza przyjechali zapoznać się z przygotowaniami Gdańska do Euro 2012.

Przedstawiciele krajów, które zagrają w Gdańsku na Euro, byli pod dużym wrażeniem stadionu. Prezydent Paweł Adamowicz zaprosił Eugena Hutchinsona - Ambasadora Irlandii, Ivana Del Vechio - Ambasadora Chorwacji oraz konsulów Hiszpanii - Bruno García-Dobarco González i Macieja Dobrzynieckiego, Włoch – Claudię Chodorowską Filippi, a także Niemiec - Annette Klein.

Niemcy co prawda - w przeciwieństwie do Włochów, Hiszpanów, Chorwatów i Irlandczyków - meczów grupowych nie będą rozgrywali w Gdańsku, ale tu będą mieszkali, a jako jedni z faworytów turnieju mają szansę zagrać na PGE Arenie Gdańsk mecz ćwierćfinałowy.

Natomiast chorwacki ambasador pamięta z występów w rodzimej lidze zarówno Lukę Vućko oraz Josipa Tadicia. Dziwił się, że napastnik Lechii jesienią nie zdobył żadnej bramki.

Poza stadionem goście zapoznali się z raportem na temat przygotowań miasta do Euro 2012 i mieli okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w Gdańsku.

Źródło: lechia.pl / własne