lechia

Dodatkowe autobusy, parking dla samochodów na prawym pasie ul. Marynarki Polskiej. Tak organizatorzy przygotowują się na dzień otwarty PGE Areny w Gdańsku - o wszystkim na bieżąco informuje współorganizator czyli Radio Gdańsk.

Specjalne autobusy linii 600 dowiozą odwiedzających w sobotę stadion PGE Arena. Między 9:00 a 18:00 uruchomiona będzie dodatkowa linia kursująca spod Bramy Wyżynnej w Gdańsku. Autobus będzie jeździł co 5 minut. Zatrzyma się też przed Dworcem Głównym PKP a potem dopiero przed stadionem.

W sobotę 6 sierpnia częściej niż zwykle kursować też będą autobusy linii T4, która dojeżdża do Nowego Portu w zastępstwie za tramwaj. Zamiast co 20 minut, będą jeździły co 5 minut. Dowiozą pasażerów bezpośrednio do wejścia na stadion od ulicy Uczniowskiej. Nie będą zatrzymywały się na przystankach "Załogowa" i "Mostostal". Na obu liniach będzie obowiązywała normalna taryfa.

Na stadion można się wybrać też kolejką SKM. Przystankiem wysiadkowym będzie Gdańsk Politechnika. Po wyjściu z kolejki należy się kierować na przystanek autobusowy Kliniczna Szpital, z którego odjedzie linia zastępcza T4.

Organizatorzy namawiają do korzystania z komunikacji miejskiej, ale na stadion będzie można dojechać także samochodem. Jak deklarują organizatorzy, parking przy ulicy Żaglowej pomieści 2 tysiące aut. Jak mówi aspirant sztabowy Zbigniew Korytnicki z gdańskiej drogówki, samochody parkować będą mogły także na prawym pasie ulicy Marynarki Polskiej do Wyzwolenia do Uczniowskiej. Ulica Uczniowska wraz z wiaduktem będzie zamknięta i przeznaczona tylko dla pieszych. Na większości skrzyżowań dojazdowych do PGE Areny policjanci będą kierowali ruchem.

Lechia Gdańsk

Wpisz się na listę obecności

Źródło: Radio Gdańsk