Piłkarz Akademii Lechii Gdańsk Filip Koperski podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Umowa zawodnika będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku.

Koperski urodził się w 2004 roku i występuje na pozycji środkowego pomocnika. Jego przygoda z piłką nożną zaczęła się w 2011 roku, kiedy to dołączył do Lechii Gdańsk AP. Po dwóch latach przeniósł się do stolicy, gdzie reprezentował barwy stołecznej Escoli Varsovia. Za zawodnikiem także pobyt i gra w Hiszpanii. W 2019 roku przeniósł się do Gdańska i reprezentuje juniorskie drużyny Lechii. W bieżących rozgrywkach występował w drużynie U-19, występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Na boiskach CLJ rozegrał w tym sezonie 13 spotkań, w których zdobył 4 bramki.

Pod koniec roku sztab szkoleniowy zaprosił Filipa Koperskiego na treningi z pierwszym zespołem. Zawodnik zaprezentował się z dobrej strony, co poskutkowało podpisaniem profesjonalnej umowy. Drugi trener Lechii Gdańsk, Łukasz Smolarow  skomentował postawę piłkarza następująco: Jest to zawodnik, którego grę trener Piotr Stokowiec oglądał wielokrotnie. Pierwszy kontakt Filipa z pierwszą drużyną Lechii oceniamy pozytywnie. Dał się poznać na tyle, że dostaje on szansę rozwoju poprzez treningi z drużyną seniorską i miejmy nadzieję z tego wyróżnienia będzie korzystał.  - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Umowa Filipa Koperskiego będzie obowiązywała do końca czerwca 2023 roku. Zawodnik będzie występował z numerem 72 na koszulce.

źródło: lechia.pl / własne