lechia

Wisła Kraków podczas losowania w Nyonie poznała swoją ostatnią przeszkodę na drodze do Ligi Mistrzów. "Biała Gwiazda" w IV rundzie eliminacyjnej trafiła na mistrza Cypru APÓEL (Nikozja). Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie Krakowie.

Mecze IV rundy eliminacyjnej odbędą się 16-17 i 23-24 sierpnia. Zwycięzca dwumeczu uzyska awans do fazy grupowej rozgrywek.

APÓEL rozpoczął zmagania w eliminacjach Ligi Mistrzów od II rundy. Najpierw okazał się lepszy od albańskiego Skënderbeu Korçë (2-0, 4-0), a potem od słowackiego Slovana Bratysława (0-0, 2-0).

W zeszłym sezonie ekstraklasy cypryjskiej APÓEL okazał się bezkonkurencyjny i zdobył mistrzostwo z dwunastopunktową przewagą nad drugim zespołem w tabeli. W finale krajowego pucharu najbliższy rywal Wisły przegrał po rzutach karnych z AS Omónia Lefkossías. Nowy sezon na Cyprze startuje w weekend 27-28 sierpnia.

Polski zespół nigdy w historii europejskich pucharów nie odpadł z cypryjskim rywalem. Z jednej strony można powiedzieć, że Wisła jest już jedną nową w Lidze Mistrzów ale z drugiej strony w tej rundzie nie ma już raczej słabych drużyn.

Źródło: 90minut.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora