W meczu 1 kolejki pomorskiej III ligi kobiet piłkarki Lechii Gdańsk pokonały Jastrząb Malbork 4:1. Dwie bramki w debiucie Lechii zdobyła Zuzanna Łachinowicz.

Lechistki od początku spotkania ruszyły do ataku. Na pierwszą bramkę długo nie trzeba było czekać. W 10 minucie meczu bramkarkę gości pokonała Oliwia Kasprowicz a, po chwili wynik na 2:0 zmieniła Zuzanna Łachinowicz. Była 21 minuta spotkania Lechistka Zuzanna Kwaśnik podwyższyła prowadzenie strzałem z rzutu wolnego. Do przerwy żeńska drużyna Lechii Gdańsk prowadziła 3:0 z Jastrząb Malbork.

Po przerwie gola kontaktowego zdobyła zawodniczka z Malborka Katarzyna Deranek. Wynik 3:1 utrzymywał się do 72 minuty spotkania, gdy drugi raz w meczu bramkarkę gości pokonała Zuzanna Łachinowicz. Mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Komentarze pomeczowe trenera Lechii Gdańsk Roberta Bandrowskiego oraz kapitan Jastrząb Malbork Pauliny Lewandowskiej.

- Zeszliśmy do szatni i z niej nie wyszliśmy. Było widać, że pomimo ostrzeżeń, początek drugiej połowy dziewczyny przespały i poczuły, że już wygrały. Po 3:1 musiałem interweniować konkretnie, aby dziewczyny się obudziły. Dochodziliśmy do sytuacji i strzeliliśmy na 4:1. Myślę, że to już był koniec emocji. Z przebiegu meczu byliśmy lepszą drużyną. Pewne rzeczy, które trenujemy wychodzą coraz lepiej. Na treningach jeszcze nie miałem na dobrą sprawę pełnej kadry, gdyż trochę poprzedłużały się wakacje, ale od momentu rozpoczęcia ligi już działamy na całego. Jestem zadowolony z meczu, bo dziewczyny dały z siebie wszystko i to było widać - powiedział po meczu Robert Bandrowski, trener żeńskiego zespołu Lechii Gdańsk.
- Z góry zakładałyśmy, że to będzie trudny mecz z dwóch względów - trudny przeciwnik oraz mała frekwencja naszych zawodniczek, spowodowana okresem wakacyjnym.
Gra w naszym wykonaniu nie należała do udanych - pierwsza połowa wyraźnie rozegrana była pod dyktando przeciwniczek. Błędy, które popełniałyśmy w każdym rejonie boiska i brak strzałów na bramkę spowodowały, że na przerwę schodzimy z wynikiem 0-3. W drugiej połowie nasz zespół wszedł na boisko z całkiem innym nastawieniem. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, Kasia Deranek efektownie ominęła pomocniczki Lechii i oddając mocny strzał na bramkę ustanowiła wynik 1-3. Gra wyraźnie zaostrzyła się po obu stronach. Przeciwniczki próbowały atakować naszą bramkę, ale wiele sytuacji ratowały obrończynie.
W końcowych minutach spotkania zawodniczki Lechii dołożyły jeszcze jedną bramkę i wynik spotkania został ustanowiony na 4:1 dla Lechii Gdańsk.
Drużynie przeciwnej dziękujemy za lekcję futbolu oraz życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach - podsumowała kapitan Jastrząb Malbork Paulina Lewandowska.

1. Kolejka pomorskiej III Ligi Kobiet
Lechia Gdańsk - Jastrząb Malbork 4:1 (3:0)
Bramki: Oliwia Kasprowicz (10.), Zuzanna Łachinowicz (12., 72.), Zuzanna Kwaśnik (22.) oraz Katarzyna Deranek (46.)
Skład Lechii Gdańsk: Patrycja Cierocka - Lidia Zakrzewska (K), Weronika Sturmowska, Małgorzata Zatorska (75. Klaudia Winter), Monika Formella, Karolina Rzeppka, Martyna Zieleniecka (43. Daria Duda), Zuzanna Kwaśnik, Weronika Zieńczuk (69. Katarzyna Sokołowska), Oliwia Kasprowicz, Zuzanna Łachinowicz
Trenerzy: Robert Bandrowski, Marcin Kośnik
Skład Jastrząb Malbork: Elizja Podjaska - Paulina Lewandowska (K), Klaudia Kamińska, Karolina Rużyła, Jola Mąkowska, Oliwia Maciąg, Aleksandra Kurek, Oliwia Dryla, Katarzyna Deranek, Amelia Pepłowska, Wioletta Stec

źródło : własne, lechia.pl, Akademia Kobiecej Piłki Jastrząb Malbork

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora