Emocje po meczu z Wisłą Płock już nieco opadły, więc wykorzystamy tę okazję do promocji badania społeczności kibicowskiej. Badanie nazywa się "Europejski Spis Powszechny Kibiców Piłkarski" i jest finałowym etapem grantu dr Seweryna Dmowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego. 

"Europejski Spis Powszechny Kibiców Piłkarskich" wystartował kilka dni temu i jest prowadzony przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach grantu naukowego dr Seweryna Dmowskiego„Percepcja rywalizacji klubowych przez kibiców piłkarskich: analiza porównawcza państw Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja)” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Patronat nad badaniem objął sam Polski Związek Piłki Nożnej.

Z prośbą o udostępnienie zwrócił się do nas sam dr Dmowski. -  Wtedy jest ogromna szansa, że więcej kibiców Lechii weźmie udział w badaniu, a więc jego wynik będzie bardziej wiarygodny - argumentował politolog.

Nie wahaliśmy się ani chwili i udostępniamy Wam link do badania. Wspieramy polską piłkę oraz polską naukę o piłce nożnej. Wypełnienie ankiety trwa około 8 minut i jest ona całkowicie anonimowa. Link do badania --> TUTAJ

W imieniu autora badania z góry dziękujemy za pomoc!

źródło: własne