W czwartek poznamy ostatni zespół, który wystąpi w 1/2 finału Totolotek Pucharu Polski. Przypomnijmy, że jako pierwsza awans zapewniła sobie Lechia Gdańsk, zaś w kolejnych parach lepsze były zespoły Jagiellonii Białystok i Rakowa Częstochowa.

W obecnym sezonie organizator (PZPN) wprowadził sporo zmian. Zatem poniżej, wyprzedzając Wasze pytania, przypomnimy kilka najważniejszych.

Zasady rozgrywania spotkań i awansu

Wszystkie pojedynki w ramach turnieju rozgrywane są metodą pucharową bez rewanżów – zwycięzca przechodzi do kolejnej rundy, przegrany odpada z dalszej rywalizacji. W przypadku remisu po regulaminowym czasie gry zarządzana jest dogrywka (2 × 15 minut), a w razie dalszego braku rozstrzygnięcia decyduje seria rzutów karnych. Każda drużyna może dokonać zmiany do czterech zawodników w czasie danego spotkania, przy czym czwarta zmiana dopuszczalna jest tylko w dogrywce. Ponadto każda drużyna musi wystawiać do gry w czasie trwania całego meczu co najmniej jednego zawodnika młodzieżowca, czyli urodzonego w 1998 lub późniejszym roku i spełniającego kilka dalszych warunków; dla takich graczy przeznaczono specjalne opaski na ramię.

Kwestia gospodarzy meczów

Obowiązują nowe reguły wprowadzone przed rozpoczęciem tej edycji turnieju, w 1/16 finału, 1/8 finału, ćwierćfinale i półfinale gospodarzami są:

  • zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2018/2019,
  • w przypadku meczów z udziałem drużyn uczestniczących w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach tej samej klasy – drużyny wylosowane jako pierwsze w danych parach;
  • formalnego gospodarza finału wyłania losowanie przeprowadzone przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN po rozegraniu meczów półfinałowych.

Losowanie par 1/2 Totolotek Pucharu Polski

To chyba rzecz, która najbardziej interesuje obecnie kibiców Lechii Gdańsk. Do dziś, wiele osób mówiło, że losowanie będzie przeprowadzone bezpośrednio po oststanim meczu w Niepołomicach. Nuigdzie jednak nei mogliśmy tego potwierdzić. Na szczęście głos zabrał organizator, któym na Twitterze poinformował iż losowanei planowane jest na piątek.... ale nie znamy jeszcze godziny (prawdopodobnie 12:00).

 

 

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora