Pierwszy skład Lechii jest już na zgrupowaniu w Belek. Na jutro planowany jest sparing z Viitorul Konstanca - 4 zespołem ligi Rumuńskiej. FC Future jak nazywany jest w Rumunii to bardzo ciekawy klub, który założył dopiero 10 lat temu legendarny George Hagi, który jest jednocześnie właścicielem i trenerem pierwszego zespołu.

Wizja Hagiego jest czymś wręcz niebywałym, godnym naśladowania w każdym aspekcie. Dość powiedzieć, że w tym czasie udało im się dostać do liga 1 LPF (odpowiednik naszej ekstraklasy). W sezonie 12/13 w 1 lidze mieli najmłodszy zespół w całej 16 drużynowej stawce ze średnią 21,6. Wygrali z mistrzem Cluj, pokonali 5-2 wielką Steaue i 3-2 z Dinamo. Wytransferowali młodziutkich graczy do Bolonii, Romy czy Valencienes.

W sezonie 13/14 w składzie mieli 14 piłkarzy z własnej akademii. W reprezentacji zadebiutował najmłodszy debiutant w historii Rumuńskiej piłki Cristian Manea, oczywiście wychowanek Viitorul zadebiutował w 1 reprezentacji w wieku 16 lat i 10 miesięcy.

14/15 - w składzie było już 19 wychowanków akademii!

15/16 - pierwsze przetarcie z pucharami. Przygoda zakończyła się szybko po dwumeczu z Genk.

16/17 - Viitorul zdobył pierwsze mistrzostwo kraju, drużyna pod wodzą legendarnego Hagiego miała w kadrze 21 wychowanków. Procentowo było to 72% wszystkich piłkarzy! Na transferach byli zarobieni na 6 mln euro i wylądowali w kwalifikacjach ligi mistrzów. Wybudowany został kompleks sportowy, który znajduje się w północnej części Konstancy - zajmuje powierzchnię 7 hektarów i składa się z 8 boisk piłkarskich, biur, hoteli, szatni i różnych obiektów o określonych funkcjach (główny stadion treningowy ma pojemność 4500 miejsc).

Całkiem nieźle jak na klub, który powstał dopiero 10 lat temu.

W obecnym sezonie FC Future, jak jest nazywany w swoim kraju zespół Hagiego, zajmuje 4 pozycję, i jest na najlepszej drodze do wywalczenia miejsca w pucharach. Hagi również wybrał Belek do obozu przygotowawczego, podczas którego rozegrali w ostatnim czasie dwa sparingi: wygrana 2-1 z Ferencvarosem oraz remis 2-2 z Rubinem Kazań. Kapitanem jest 20 letni syn trenera Ianis Hagi.

A my mamy dla Was konkurs. Szczegóły w poniższym linku