W środę o 14:00 Lechia Gdańsk zmierzy się na wyjeździe z Radunią Stężyca. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Co wiemy o pucharowym przeciwniku gdańszczan?

Radunia Stężyca od sezonu 2021/22 rywalizuje w II lidze. Trenerem zespołu ze Stężycy jest Sebastian Letniowski, który objął drużynę na początku 2020 roku. W bieżących rozgrywkach jego zespół zajmuje 13. miejsce. W piątek piłkarze Raduni przegrali aż 1:5 z KKS-em Kalisz. Jutrzejszy mecz będzie pierwszym spotkaniem Lechii z Radunią w historii. Zostanie rozegrane na obiekcie przy ulicy Abrahama w Stężycy.

W kadrze Raduni nie brakuje znanych i doświadczonych piłkarzy. W zespole występują m.in. Przemysław Kita, który ostatnie lata spędził w Widzewie Łódź czy też Rafał Kosznik – były zawodnik Górnika Zabrze, Warty Poznań oraz…Lechii Gdańsk. 38-letni stoper reprezentował Biało-Zielonych w 2010 roku i rozegrał łącznie 44 spotkania dla Lechii. Za znanych nazwisk wymienić należy jeszcze choćby Jonatana Strausa (były gracz Jagiellonii), a także Tomasza Dejewskiego (występował m.in. w Lechu Poznań, Warcie Poznań oraz Widzewie Łódź) czy Wojciecha Łuczaka (ex. Zagłębie Sosnowiec).

Oprócz Kosznika w zespole Raduni jest jeszcze kilku innych zawodników z biało-zieloną przeszłością. Są to choćby Andrzej Kaszuba, który jest wychowankiem Lechii i występował w jej juniorskich drużynach, a także rezerwach do 2015 roku, czy też Jakub Letniowski, który w 2017 roku opuścił Akademię Lechii.

Początek meczu Pucharu Polski w środę 19 października o 14:00. 

źródło: własne