Wygląda na to, że w Lechii Gdańsk nie będzie transferów last minute. Do kadry pierwszego zespołu włączony został 16-letni napastnik Krystian Okoniewski, a poza tym po urazie mięśniowym do treningów wrócił Łukasz Zwoliński. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby "Zwolak" pojechał już na sobotni mecz ze Stalą Mielec.

Z informacji WP SportoweFakty wynika, że w Lechii Gdańsk nie planują transferów last minute. I to nawet pomimo faktu, że - przynajmniej na pierwszy rzut oka - kadra gdańskiego zespołu nie należy do ligowej czołówki. Oczywiście, może zdarzyć się jakaś okazja i na dzień przed zamknięciem okienka transferowego nie można z całą stanowczością stwierdzić, że tej zimy już nikt do Lechii nie przyjdzie, natomiast istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że trener Piotr Stokowiec w rundzie wiosennej będzie dysponował wyłącznie tymi piłkarzami, którzy już w klubie są. 

To już nie te czasy, gdy Lechia hurtowo sprowadzała piłkarzy, gdy szło się na ilość, a niekoniecznie na jakość. Dawniej podpisywano umowy z przypadkowymi zawodnikami, czego następstwem były problemy z płynnością finansową. Teraz w Gdańsku każdą złotówkę ogląda się dwa razy.

Kibice Lechii będą niepocieszeni, bo jednak jeszcze parę dni temu wydawało się, że po odejściu Jakuba Araka do gdańskiego zespołu dołączy jeszcze napastnik, ale wiele wskazuje na to, że żadna nowa twarz się nie pojawi. To znaczy, owszem, ktoś dołączy, ale będzie to Krystian Okoniewski, utalentowany 16-latek, który jesienią strzelił dziesięć goli w Centralnej Lidze Juniorów.

Istnieje szansa, że Okoniewski znajdzie się w kadrze Lechii już w najbliższym meczu ze Stalą Mielec. Choć z drugiej strony dużo bardziej prawdopodobny jest powrót Łukasza Zwolińskiego, który nie zagrał w ani jednym meczu na wiosnę z powodu urazu mięśniowego, ale trenuje już z zespołem Lechii na pełnych obrotach i będzie do dyspozycji trenera Stokowca w sobotnim spotkaniu. To spore udogodnienie, ponieważ dotychczas szkoleniowiec mógł korzystać wyłącznie z usług 36-letniego Flavio Paixao.

W związku z tym jedynymi zimowymi transferami Lechii pozostają: Jan Biegański, Joseph Ceesay i Mykoła Musolitin. Kadra - zamiast się poszerzyć - została uszczuplona, bo z biało-zielonymi zimą pożegnali się: wspomniany Arak, a poza tym Jaroslav Mihalik, Kacper Urbański, Rafał Kobryń oraz Mateusz Sopoćko.

źródło: WP SportoweFakty / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora