W trzecim meczu kontrolnym Lechia II Gdańsk przegrała w Stężycy z III-ligową Radunią 0:3 (0:1).

Bramki strzelili Artur Formela oraz byli zawodnicy Lechii Radosław Stępień i Kacper Łazaj. Dla biało-zielonych była to trzecia porażka w okresie przygotowawczym. Wcześniej gdańszczanie ulegli Gedanii Gdańsk oraz Sokołowi Ostróda.

20190721sparingowy mecz z Radunią

W środę na boisku w Gniewinie biało-zieloni rozegrają sparing z Omonią Nikozja, początek o godzinie 17:00. Kolejnymi przeciwnikami Lechii będą KP Starogard Gdański (Starogard Gdański, sobota 27 lipca, godzina 10:00) oraz Pomezania Malbork (Malbork, 3 sierpnia, godzina 12:00).

Radunia Stężyca-Lechia II Gdańsk 3:0 (1:0)
R. Stępień 20’, A. Formela 86’, K. Łazaj 87’

Lechia II: Woźniak-Kobryń, Mikołajewski Dymerski Szukielowicz-Petk Cegiełka Sopoćko-Żuk, Żukowski Lizakowski. Po przerwie weszli: Prange, Urbański, Gryszkiewicz, Kapuściński, Posyhliuzhnyj, Wszołek, Kopania.

- Zagraliśmy bardzo dobre  spotkanie. Było dużo, jakości w naszej grze, młodzi zawodnicy starali się dominować i w dużej mierze udawało się to. Utrzymywaliśmy się przy piłce, graliśmy płynnie i z polotem w dobrym tempie. O porażce zadecydowały błędy indywidualne obrońców, którzy grali na dużym ryzyku mając, takie zadania-powiedział rozmowie z lechia.net Dominik Czajka, trener rezerw.

Z których elementów gry jest trener zadowolony, a nad czym musicie jeszcze pracować?

- Przy wysokim pressingu przeciwnika próbowaliśmy otwierać i budować grę od tylu i wielokrotnie nam się to udało jednak też trzy razy popełniliśmy błędy techniczne i niestety tak dobry zespół, jak Radunia potrafił to wykorzystać. Będziemy nad tym pracować, aby nie przytrafiały nam się takie błędy i do poprawy jest także skuteczność, ponieważ stwarzamy bardzo dużo sytuacji, a jednak kolejny sparing i nie zdobyliśmy jeszcze bramki.

20190330 067 rul 6063

Czy wyróżniłby trener któregoś zawodnika i jak ocenił dotychczasowe przygotowania?

- Wszyscy zawodnicy trenujący w naszym zespole ciężko pracują i każdy zasługuje na wyróżnienie. Jednak ostateczna ocena będzie w momencie startu ligi-dodaje na koniec Czajka.

Fotorelacja z meczu - https://www.facebook.com/pg/Radunia-St%C4%99%C5%BCyca-2287771328162132/photos/?tab=album&album_id=2380419435563987

Źródło: własne.

Fot. Radunia Stężyca.