Serwis 90minut.pl tradycyjnie zaprezentował zestawienie statystyczne podsumowujące zakończoną rundę jesienną w Ekstraklasie.

Tylko na 90minut.pl zapoznasz się z zestawieniami dotyczącymi meczów, bramek, zawodników, sędziów, występów, strzelców, kartek i innych. Zapraszamy do lektury.

Wszystkie statystyki dostępne są pod poniższym odnośnikiem:

Analiza statystyczna Ekstraklasy - KLIKNIJ!

Ekstraklasa minimalnie poprawiła w obecnym sezonie średnią zdobytych bramek. Jest to już 2,74 (2,65 w poprzednim sezonie). Minimalnie zwiększyła się liczba obcokrajowców - w ubiegłym sezonie stanowili oni 31% wszystkich graczy, a w tym sezonie już 32%. Nasi ligowcy wciąż utrzymują bardzo wysoką skuteczność rzutów karnych (85%).

W stosunku do ubiegłego sezonu spadła średnia frekwencja - obecnie 7400, w ubiegłym sezonie 8500.

W klasyfikacjach strzeleckich zwyciężyli: 
Flávio Paixão (klasyfikacja generalna, bramki z karnych, bramki w II połowach) 
Mateusz Piątkowski (klasyfikacja generalna, bramki bez karnych, bramki w I połowach) 
Stojan Vranješ (bramki z karnych) 
Paweł Brożek (bramki w II połowach, bramki na wyjeździe) 
Fedor Černych (bramki u siebie) 
Kamil Wilczek (bramki u siebie) 
Łukasz Teodorczyk (bramki w przeliczeniu na czas gry) 
Orlando Sá (joker)

Ośmiu zawodników zagrało we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym. W tym gronie jest tylko dwóch zawodników z pola - Adam Danch i Dariusz Dudka. Pozostali to bramkarze: Michał BuchalikRadosław JanukiewiczKrzysztof KamińskiArkadiusz Malarz,Krzysztof Pilarz i Pāvels Šteinbors. Najwięcej zawodników wystąpiło w barwach Legii - aż 30, zaś najmniej w szeregach Wisły - tylko 19.

Lech utrzymał minimalną przewagę nad Legią w statystyce domowej frekwencji, jednak obydwa zespoły zanotowały poważny spadek. Obecnie Lech notuje średnio 14,5 tys. widzów, a Legia 14,4 tys., podczas gdy w ubiegłym sezonie było to odpowiednio 19,6 tys. i 19,0 tys. widzów. W gronie klubów mogących się poszczycić średnią frekwencją powyżej 10 tys. widzów znalazły się także Lechia, Wisła i Śląsk.

Źródło: 90minut.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora