Wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów dostali Artur Sobiech, Sławomir Peszko i Rafał Wolski. "W porozumieniu ze sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu podjęto decyzję, że szatnia potrzebuje zmian już teraz. Wspomniana trójka zawodników przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie nieco później" - głosi komunikat Lechii.

Biało-zieloni rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej od badań krwi oraz testów szybkości. Popołudniu odbędzie się natomiast pierwszy trening. Zabraknie na nim nie tylko kontuzjowanych Jarosława Kubickiego i Błażeja Augustyna, ale też Peszki, Sobiecha i Wolskiego, którzy więcej w Lechii już nie zagrają. Decyzja szokująca, natomiast o wietrzeniu szatni mówiło się już od dłuższego czasu. Inna sprawa, że nieoficjalnie mówi się o tym, że wyżej wymieniona trójka miała po prostu dość ciągłych opóźnień w przelewach (zaległości sięgały trzech miesięcy) i miała w planach złożenie pisma do PZPN-u o rozwiązanie umów z winy klubu.

We wtorek indywidualnie trenowali wspomniani Augustyn i Kubicki, nieobecni byli zaś Zlatan Alomerović, Żarko Udovicić i Filip Mladenović ze względu na święta prawosławne (dołączą do drużyny 9 stycznia). Natomiast, jak się dowiedzieliśmy, Augustyn również może już rozglądać się za nowym pracodawcą.

Jedno jest pewne - na odejściach skończyć się nie może. Jeśli pozbywasz się kluczowych (jakby nie było) zawodników, na ich miejsce musisz kogoś pozyskać. A więc kluczem w zimowym okienku będzie sprowadzenie środkowego pomocnika (mówi się coraz poważniej o Filipie Starzyńskim), napastnika, skrzydłowego oraz środkowego obrońcy. W przeciwnym wypadku można zapomnieć o wygraniu Totolotek Pucharu Polski, nie mówiąc już o powalczeniu o coś więcej w lidze.

Piłkarze Lechii na pierwszym treningu:

Bramkarze: Dusan Kuciak, Maciej Woźniak.

Obrońcy: Filip Dymerski, Rafał Kobryń, Paweł Żuk, Adam Chrzanowski, Karol Fila, Mario Maloca, Michał Nalepa.

Pomocnicy: Egy Maulana Vikri, Kacper Urbański, Maciej Gajos, Lukas Haraslin, Patryk Lipski, Daniel Łukasik, Tomasz Makowski, Jaroslav Mihalik, Marcel Wszołek.

Napastnicy: Jakub Arak, Flavio Paixao, Kacper Sezonienko.

źródło: lechia.pl / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora