Maciej Gajos ponad pół roku temu podpisując dwuletni kontrakt z Persiją Dżakarta obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku, zmienił barwy klubowe. Pierwszy raz w swojej karierze piłkarskiej gra poza granicami Polski.

Błyskawicznie po transferze Gajosowi przybyło mnóstwo fanów w mediach społecznościowych i nie tylko, a i w mediach sportowych było bardzo głośno na temat tego ruchu transferowego. Dodatkowo polski zawodnik otrzymał od klubu "dziesiątkę" na plecach.

„Gajowy” ostatni raz wystąpił w trykocie Lechii 20 maja bieżącego roku przeciwko warszawskiej Legii podczas 33. kolejki poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Mecz był rozgrywany na naszym stadionie. Biało-Zieloni wygrali to spotkanie 1:0, po pięknej bramce z połowy wcześniej wspomnianego Maćka. Było to także pożegnanie Flavio Paixao.

Wychowanek Rakowa obecnie gra w Indonezji i rozegrał już łącznie ponad 1400 minut w nowym klubie. Ma na koncie trzy trafienia - dwa z nich zdobył w dwóch ostatnich meczach ligowych. Ponadto ma na koncie pięć asyst.
 

źródło:  własne