Piłkarze Lechii rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej od testów na COVID-19. Do momentu uzyskania negatywnych wyników mogą trenować wyłącznie indywidualnie.

Badania przeszli prawie wszyscy piłkarze z kadry pierwszego zespołu. Nieobecni byli Conrado i Egy Maulana Vikri, którzy zajęcia wznowią we wtorek, ponieważ są po podroży odpowiednio z Brazylii i Indonezji. Na badaniach stawił się natomiast pozyskany na zasadzie wolnego transferu z GKS-u Tychy Jan Biegański. Przedłużone urlopy do 11 stycznia mają natomiast Mario Maloca, Rafał Kobryń i Mateusz Sopoćko, którzy nie są brani pod uwagę w kontekście gry w Lechii w rundzie wiosennej i mogą szukać sobie nowego klubu. Jeśli do 11 stycznia nie znajdą nowego klubu, to rozpoczną treningi z drugim zespołem biało-zielonych.

Do momentu uzyskania wyników każdy z zawodników może trenować indywidualnie. Pierwsze zajęcia grupowe będą mogły się odbyć dopiero we wtorek, a wezmą w nich udział wyłącznie zawodnicy z negatywnym wynikiem testu.

Przypomnijmy, że biało-zieloni do rundy wiosennej przygotowywać się będą na własnych obiektach. Z powodu koronawirusa zrezygnowano bowiem z zagranicznego obozu. Na stadionie przy Traugutta zostaną zaś rozegrane wszystkie z trzech zaplanowanych sparingów - z Sokołem Ostróda (15.01), z Wartą Poznań (19.11) i z Wisłą Płock (22.01)

Plan przygotowań Lechii:

  • 5.01 badanie krwi, testy szybkościowe i trening
  • 6.01 testy wydolnościowe i trening
  • 7-29.01 treningi na obiektach przy Traugutta
  • 9.01 gra wewnętrzna
  • 15.01 sparing z Sokołem Ostróda
  • 19.01 sparing z Wartą Poznań
  • 22.01 sparing z Wisłą Płock

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora