Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz rozgrywek PKO Ekstraklasy na sezon 2020/21. Sezon wystartuje w weekend 22-23 sierpnia, a jesienią zostanie rozegranych czternaście kolejek. Ostatnia kolejka w tym roku odbędzie się 19-20 grudnia. Piłkarze Lechii sezon rozpoczną od wyjazdowego spotkania ze zwycięzcą baraży, a więc kimś z czwórki: Warta Poznań, Radomiak Radom, Miedź Legnica, Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA ustalił, że w 1. i 3. kolejce kluby grające w kwalifikacjach rozgrywek UEFA będą grały w piątek i sobotę, co da im dodatkowy dzień na przygotowania do spotkań międzynarodowych.

W trakcie kwalifikacji rozgrywek europejskich zespoły grające w Lidze Mistrzów i Lidze Europy będą co do zasady rozgrywać swoje mecze w następujący sposób (do potwierdzenia przez partnerów mediowych):

  1. kolejka (22 sierpnia) - mecz z udziałem uczestnika Ligi Europy w piątek, mecze z udziałem Legii Warszawa i dwa mecze zespołów z Ligi Europy w sobotę
  2. kolejka (29 sierpnia) - mecz z udziałem Legii Warszawa w sobotę, mecze zespołów Ligi Europy w niedzielę
  3. kolejka (12 września) - mecz z udziałem Legii Warszawa w piątek lub sobotę, mecze zespołów Ligi Europy w sobotę
  4. , 5. i 6. kolejka (19, 26 września oraz 3 października) - mecz z udziałem Legii Warszawa w sobotę, mecze zespołów Ligi Europy w niedzielę (ostateczny układ meczów w zależności od wyników kwalifikacji UEFA). 

Ze względu na zmianę kalendarza FIFA po październikowych, listopadowych i marcowych terminach FIFA nie będzie meczów w piątki, co oznacza, iż w kolejkach 7. i 10. będą dwa mecze w poniedziałek, a w kolejce 22. cztery mecze w poniedziałek (Święta Wielkanocne). W 1. kolejce będzie tylko jeden mecz w piątek (bez meczu wieczornego ze względu na finał Ligi Europy, rozgrywany w tym samym dniu).

Pogoń Szczecin rozegra dwa pierwsze mecze na wyjeździe ze względu na prace budowlane związane z przesunięciem płyty boiska. Również Piast Gliwice poprosił o rozpoczęcie sezonu meczem wyjazdowym ze względu na prace wykonywane przy murawie. W 30. kolejce Lechia Gdańsk gra na wyjeździe, co jest podyktowane koniecznością oddania stadionu na potrzeby organizacji finału Ligi Europy.

- Nie jest jeszcze znany trzeci beniaminek, ale już jest dla niego wskazane miejsce w kalendarzu. Biorąc pod uwagę awans Radomiaka Radom, który swoje mecze miałby rozgrywać na stadionie w Warszawie, musieliśmy tak zaplanować terminarz, by na zmianę z Legią Radomiak pełnił rolę gospodarza. Podobnie w kalendarzu mijają się drużyny Wisły i Cracovii oraz Górnika Zabrze z Piastem Gliwice. Zespoły grające w kwalifikacjach UEFA nie grają ze sobą aż do zakończenia tych kwalifikacji, tj. w pierwszych pięciu kolejkach. Dodatkowo zespoły grające w kwalifikacjach UEFA mają niedalekie lub proste logistycznie wyjazdy. Dzięki temu zyskają więcej czasu na przygotowania do kwalifikacji – mówi Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasa S.A.

Terminarz sezonu 2020/21:

Kolejka 1 - 22-23 sierpnia 2020

zwycięzca baraży - Lechia Gdańsk
Cracovia - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków
Zagłębie Lubin - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Legia Warszawa
Wisła Płock - Stal Mielec
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Kolejka 2 - 29-30 sierpnia 2020

Zagłębie Lubin - zwycięzca baraży
Lech Poznań - Wisła Płock
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia
Stal Mielec - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

Kolejka 3 - 12-13 września 2020

zwycięzca baraży - Piast Gliwice
Cracovia - Stal Mielec
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków
Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Lech Poznań

Kolejka 4 - 19-20 września 2020

Zagłębie Lubin - Cracovia
Lech Poznań - zwycięzca baraży
Lechia Gdańsk - Stal Mielec
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Wisła Płock

Kolejka 5 - 26-27 września 2020

Cracovia - Raków Częstochowa
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Stal Mielec - Piast Gliwice
Wisła Płock - zwycięzca baraży

Kolejka 6 - 3-4 października 2020

zwycięzca baraży - Legia Warszawa
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa - Wisła Płock
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław - Cracovia

Kolejka 7 - 17-18 października 2020

Cracovia - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Podbeskidzie Bielsko-Biała - zwycięzca baraży
Stal Mielec - Wisła Kraków
Wisła Płock - Śląsk Wrocław

Kolejka 8 - 24-25 października 2020

zwycięzca baraży - Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Cracovia
Piast Gliwice - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Raków Częstochowa - Stal Mielec
Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

Kolejka 9 - 7-8 listopada 2020

Cracovia - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin
Raków Częstochowa - Wisła Kraków
Stal Mielec - zwycięzca baraży
Wisła Płock - Pogoń Szczecin

Kolejka 10 - 21-22 listopada 2020

zwycięzca baraży - Wisła Kraków
Cracovia - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
Zagłębie Lubin - Stal Mielec
Lech Poznań - Raków Częstochowa
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Kolejka 11 - 28-29 listopada 2020

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Legia Warszawa - Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa - zwycięzca baraży
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Cracovia

Kolejka 12 - 5-6 grudnia 2020

Cracovia - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - zwycięzca baraży
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin - Stal Mielec
Wisła Płock - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa

Kolejka 13 - 12-13 grudnia 2020

zwycięzca baraży - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Cracovia
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok
Stal Mielec - Lech Poznań
Wisła Kraków - Legia Warszawa

Kolejka 14 - 19-20 grudnia 2020

Cracovia - Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Stal Mielec
Piast Gliwice - Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław - zwycięzca baraży

Kolejka 15 - 6-7 lutego 2021

zwycięzca baraży - Cracovia
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa
Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin
Stal Mielec - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Piast Gliwice

Kolejka 16 - 13-14 lutego 2021

Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - zwycięzca baraży
Legia Warszawa - Raków Częstochowa
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin - Cracovia
Stal Mielec - Wisła Płock
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

Kolejka 17 - 20-21 lutego 2021

zwycięzca baraży - Zagłębie Lubin
Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Górnik Zabrze - Stal Mielec
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk
Wisła Płock - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

Kolejka 18 - 27-28 lutego 2021

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Wisła Płock
Piast Gliwice - zwycięzca baraży
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok
Stal Mielec - Cracovia
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin

Kolejka 19 - 6-7 marca 2021

zwycięzca baraży - Lech Poznań
Cracovia - Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stal Mielec - Lechia Gdańsk
Wisła Płock - Wisła Kraków
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Kolejka 20 - 13-14 marca 2021

zwycięzca baraży - Wisła Płock
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Stal Mielec
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Cracovia
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Kolejka 21 - 20-21 marca 2021

Cracovia - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
Legia Warszawa - zwycięzca baraży
Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Płock - Raków Częstochowa

Kolejka 22 - 3 kwietnia 2021

zwycięzca baraży - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Cracovia
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Stal Mielec
Śląsk Wrocław - Wisła Płock

Kolejka 23 - 10-11 kwietnia 2021

Cracovia - Lech Poznań
Górnik Zabrze - zwycięzca baraży
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków
Stal Mielec - Raków Częstochowa
Wisła Płock - Piast Gliwice

Kolejka 24 - 17-18 kwietnia 2021

zwycięzca baraży - Stal Mielec
Jagiellonia Białystok - Cracovia
Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lech Poznań - Legia Warszawa
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin - Wisła Płock
Wisła Kraków - Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Kolejka 25 - 21 kwietnia 2021

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Legia Warszawa - Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa - Lech Poznań
Stal Mielec - Zagłębie Lubin
Wisła Kraków - zwycięzca baraży
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok

Kolejka 26 - 24-25 kwietnia 2021

zwycięzca baraży - Raków Częstochowa
Cracovia - Wisła Płock
Jagiellonia Białystok - Stal Mielec
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Kolejka 27 - 1-2 maja 2021

zwycięzca baraży - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Wisła Płock
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław
Stal Mielec - Pogoń Szczecin
Wisła Kraków - Cracovia

Kolejka 28 - 8-9 maja 2021

Cracovia - Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Stal Mielec
Legia Warszawa - Wisła Kraków
Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin - zwycięzca baraży
Wisła Płock - Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

Kolejka 29 - 12 maja 2021

zwycięzca baraży - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Piast Gliwice
Stal Mielec - Legia Warszawa
Wisła Kraków - Lech Poznań

Kolejka 30 - 16 maja 2021

Cracovia - zwycięzca baraży
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piast Gliwice - Wisła Kraków
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa
Wisła Płock - Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Stal Mielec

źródło: Ekstraklasa SA / własne