W niedzielę o godz. 12.30 ma się rozpocząć mecz 6. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków zagra na własnym boisku z Lechią Gdańsk. Tymczasem przeprowadzone we wtorek testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazały nowe dodatnie wyniki wśród przedstawicieli zespołu i pionu administracyjnego Wisły. Klub niezwłocznie wdrożył procedury sanitarno-epidemiologiczne. Osoby z wynikiem dodatnim zostały odizolowane, rozpoczynając kwarantannę. 

Wisła zgłosiła całą sytuację do właściwych organów i pozostaje w kontakcie z Ekstraklasą SA, która obecnie nie rozważa przełożenia meczu.

Wytyczne w tej sytuacji są jasne - jeśli zdrowych jest co najmniej trzynastu piłkarzy, to spotkanie się odbędzie. Jest opcja przełożenia meczu, natomiast tylko w przypadku, gdy zakażonych jest więcej niż siedmiu zawodników. Taka sytuacja ma miejsce w Pogoni Szczecin (jej najbliższy mecz z Jagiellonią Białystok został odwołany).

Piłkarze Lechii przygotowują się więc do niedzielnego starcia w Krakowie według wcześniej ustalonego mikrocyklu treningowego.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora