Trzydziestu piłkarzy i trenerów zostało nominowanych do prestiżowych nagród podsumowujących rywalizację w sezonie 2019/20 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wśród nich znalazło się dwóch zawodników Lechii Gdańsk: Dusan Kuciak oraz Flavio Paixao. Wyboru zdobywców nagród dokona teraz 14-osobowa kapituła złożona z dziennikarzy, ekspertów oraz przedstawicieli Ekstraklasy S.A. i PZPN.

Wyboru sześciu nominowanych w każdej z kategorii dokonała Ekstraklasa S.A. bazując m.in. na oficjalnych statystykach ligowych E-Stats. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele jedenastu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Najwięcej nominacji - siedem - przypadło Legii Warszawa, która po sobotnim zwycięstwie nad Cracovią zapewniła sobie tytuł mistrza Polski.

Nominowani:

Bramkarz sezonu: Dusan Kuciak (Lechia), Radosław Majecki (Legia), Frantisek Plach (Piast), Pavels Steinbors (Arka), Dante Stipica (Pogoń), Matus Putnocky (Śląsk).

Obrońca sezonu: Michał Karbownik (Legia), Jakub Czerwiński (Piast), Igor Lewczuk (Legia), Lubomir Satka (Lech), Tomas Petrasek (Raków), Artur Jędrzejczyk (Legia).

Pomocnik sezonu: Jorge Felix (Piast), Kamil Jóźwiak (Lech), Damjan Bohar (KGHM Zagłębie), Domagoj Antolić (Legia), Dani Ramirez (Lech), Jesus Jimenez (Górnik).

Napastnik sezonu: Christian Gytkjaer (Lech), Jarosław Niezgoda (Legia), Flavio Paixao (Lechia), Igor Angulo (Górnik), Piotr Parzyszek (Piast), Bartosz Białek (KGHM Zagłębie).

Trener sezonu: Waldemar Fornalik (Piast), Vitezslav Lavicka (Śląsk), Marek Papszun (Raków), Aleksandar Vuković (Legia), Dariusz Żuraw (Lech), Michał Probierz (Cracovia).

Członkowie kapituły mogą oddawać swoje głosy na trzech ich zdaniem najlepszych trenerów i piłkarzy w każdej z kategorii do czwartku – dzień po zakończeniu przedostatniej 36. Kolejki sezonu. Wyboru dokonają eksperci piłkarscy: Michał Kołodziejczyk, Krzysztof Marciniak i Żelisław Żyżyński z CANAL+, Michał Zawacki i Robert Podoliński z TVP, Wojciech Bajak z Ekstraklasa.org, Michał Zachodny z PZPN, Mateusz Januszewski z EkstraStats, Mateusz Rokuszewski z Weszło, Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego, Paweł Kapusta z WP Sportowe Fakty, Andrzej Janisz z Polskiego Radia, Paweł Wilkowicz ze Sport.pl i Roman Kołtoń (Prawda Futbolu).

Zdobywców nagród poznamy w trakcie ostatniej 37. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, podczas wręczenia nagród na stadionach. Wyróżnienia za zakończony sezon odbiorą także: Król Strzelców, który otrzyma statuetkę przygotowaną przez oficjalnego dostawcę piłek – firmę adidas oraz Młodzieżowiec Sezonu wybrany wspólnie z PKO Bankiem Polskim spośród wszystkich piłkarzy nagrodzonych tytułami Młodzieżowców Miesiąca

- W tym wyjątkowym ale także trudnym sezonie, który po wznowieniu rozgrywek w reżimie sanitarnym zakończy się 19 lipca, postanowiliśmy z pełną powagą i do samego końca konsekwentnie podejść do działań mających na celu zminimalizowanie zagrożeń związanych z pandemią. Dlatego chcąc chronić zarówno piłkarzy, sztaby drużyn, nagrody wręczać będziemy na stadionach, a nie jak co roku w trakcie uroczystej Gali Ekstraklasy, która w tym roku została odwołana. To dla nas szczególnie ważne, bo izolacja drużyn zdała egzamin co pozwoliło dokończyć bezpiecznie sezon. Trzeba przy tej okazji pamiętać, że gra toczy się dalej, bo już w sierpniu kluby wracają na boiska, zarówno w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy jak i w eliminacjach europejskich pucharów. Bezpieczeństwo, minimalizacja ryzyka i troska o zdrowie przedstawicieli naszych zespołów jest absolutnym priorytetem – powiedział Marcin Mikucki, dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

W trakcie ostatniej kolejki najbardziej prestiżową nagrodę otrzyma także Piłkarz Sezonu, który jako jedyny zostanie wybrany przez wszystkich zawodników PKO Bank Polski Ekstraklasy. Będą oni oddawać swoje głosy na wszystkich piłkarzy nominowanych na poszczególnych pozycjach przez Ekstraklasę S.A.

źródło: EKSTRAKLASA SA / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora