Lechia Gdańsk przegrała piątkowe derby po rzucie karnym podyktowanym w 54. minucie przez Szymona Marciniaka. Zdaniem arbitra Andrei Chindris faulował jednego z graczy gdyńskiego klubu. Z decyzją nie do końca zgadza się Maksym Chlań, który zamieścił na Instagramie wpis, który podważa decyzję sędziego. 

Chlań w sobotę rano na swoim Instagramie dodał ujęcie z sytuacji z Chindrisem i rzutem karnym. "Kto popełnił faul??? Po co jest VAR??? Ile wysiłku włożono w podjęcie jednej błędnej decyzji..." - napisał. Jego zdaniem rzut karny się nie należał.

W niedzielę na profilu skrzydłowego ukazał się kolejny wpis podważający decyzję Szymona Marciniaka. Tym razem Ukrainiec zamieścił moment pokazania mu drugiej żółtej kartki i dodał emotikonę cyrku. To sugeruje, że z tą decyzją również się nie zgodził. 

20231126chlan

Z kolei zdaniem Szymona Grabowskiego zawody były prowadzone bardzo dobrze. - Zawody sędziował najlepszy sędzia na świecie, więc zawody były sędziowane tak, jak powinny. Wszystkie kartki, włącznie z moją, były zasłużone, także oby co tydzień sędziowali nam tacy ludzie - mówił na konferencji.

źródło: własne