W Poniedziałek Wielkanocny Lechia zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. W barwach podlaskiej drużyny występuje były bramkarz Lechii – Zlatan Alomerović. Czeka nas więc ciekawy pojedynek dwóch znajomych bramkarzy. Początek meczu o 15:00.

Zlatan Alomerović od stycznia 2022 roku broni barw Jagiellonii i jest jednym z liderów białostockiej drużyny. W tym sezonie wystąpił w 25 spotkaniach i cztery razy zachował czyste konto. Przed laty był piłkarzem Lechii i rywalizował o miejsce w bramce z Dušanem Kuciakiem.

Serbsko-niemiecki bramkarz był graczem Lechii przez 3,5 roku, jednak trafił na bardzo silnego konkurenta. Alomerović ani razu nie był gdańską „jedynką”. Za Piotra Stokowca bronił on w meczach Pucharu Polski, a Kuciak bronił w lidze. Lechia miała wówczas dwóch najlepszych bramkarzy w lidze. Łącznie Alomerović w biało-zielonej koszulce rozegrał 37 spotkań i 13 razy zachował czyste konto. Bronił m.in. w meczach o Puchar i Superpuchar Polski.

20190502 056 rul 5095

W poniedziałek czeka nas arcyciekawa rywalizacja dwóch świetnych bramkarzy. W tym sezonie oba zespoły walczą o utrzymanie, a interwencje golkiperów kilkukrotnie ratowały już drużyny przed stratami bramek i punktów. Nieco lepiej w tym sezonie wygląda Kuciak, który osiem razy zachował czyste konto, co jest ósmym najlepszym wynikiem w lidze. Wspomniany Alomerović jest pod tym względem czternasty. Obaj stanowią jednak istotny punkt swoich drużyn. Bramkarz Lechii obronił łącznie w tych rozgrywkach 81 strzałów, zaś Alomerović 100. Gdyby nie bramkarze sytuacja obu drużyn mogłaby być jeszcze gorsza.

Początek wielkanocnej rywalizacji między Jagiellonią a Lechią w poniedziałek o 15:00. Zapraszamy na relację w naszych social mediach.

źródło: własne