Flavio Paixao w sobotnim meczu z Wisłą Płock zanotował swój 150 występ w biało-zielonych barwach i dodatkowo strzelając dwie bramki awansował o dwie pozycje w tabeli najskuteczniejszych strzelców Lechii Gdańsk w historii klubu.

Dwa tygodnie temu Flavio Paixao został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy. Po sobotnim meczu jego rekord to już 71 bramek. Na tę liczbę składa się aż 47 bramek zdobytych dla Lechii Gdańsk i patrząc na jego formę, jest szansa, że jeszcze kilka dorzuci.

Top 3 najskuteczniejszych obcokrajowców w Ekstraklasie

  • Flávio Paixão 71
  • Miroslav Radović 67
  • Marco Paixão 61

O ile w ekstraklasowej Lechii, już od dawna nie ma równych sobie, o tyle biorąc pod uwagę wszystkie szczeble rozgrywek Flavio ma jeszcze możliwość wyprzedzić kilku Lechistów.

Dorzucając dwie bramki w meczu z Wisłą Płock, przeskoczył Marka Wasickiego (52 trafienia) i zrównał się z Leszkiem Goźdzkiem (53), wskakując tym samym na 7 pozycję.

5

Najskuteczniejszym piłkarzem biało-zielonych na wszystkich szczeblach rozgrywek jest i pewnie pozostanie na zawsze Roman Rogocz. Wg naszej wiedzy ma na swoim koncie aż 108 trafień i wyprzedza o prawie 30 Bartłomieja Stolca. Na 3. pozycji jest tutaj Bogdan Adamczyk z 78 bramkami i wydaje się, że tylko te pozycje są poza zasięgiem najskuteczniejszego obecnie Flavio Paixao.

Gdy Flavio utrzyma skuteczność Zdzisław Puszkarz, Robert Gronowski i Jerzy Apolewicz najpóźniej na wiosnę 2020 dołączą do tych, którzy są już za jego plecami.

2018 04 07 lechia arka 30 kol 4449 20180408 1352578321

Poniżej znajdziecie wszystkie bramki strzelone przez Flavio Paixao w barwach Lechii Gdańsk. 

150 występów w barwach Lechii Gdańsk

Regularna gra w pierwszej drużynie zarówno w lidze, jak i w pucharach powoduje, że Portugalczyk ma obecnie największą ilość występów z całej kadry i dodatkowo stale wspina się w klasyfikacji najczęściej grających w barwach Lechii w historii. Sobotni mecz z Wisłą Płock był okazją do uczczenia jego 150 występu. 

Co prawda wynik ten daje mu dopiero 44 pozycje ex aequo ze Sławomirem Wojciechowskim, ale na konie roku ma szansę dogonić 2 kolejnych piłkarzy Jacka Grembockiego i Janusza Stawarza, którzy mają po 152 rozegrane mecze na koncie. 

Z pozostałych piłkarzy Daniel Łukasik w następnych swoim występie zanotuje 140 mecz, a Lukas Haraslin 120 w barwach Lechii.

Z kolei Sławomir Peszko ma szansę ten rok zakończyć setnym występem w barwach Lechii Gdańsk w meczu ekstraklasowym.

Więcej statystyk dotyczących piłkarzy Lechii Gdańsk znajdziecie w menu STATYSTYKI na samej górze strony.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora