Raport meczowy: Lech Poznań - Lechia Gdańsk | Kolejka 7 | 1949 I Liga
1949 I Liga1949 I Liga

Lech Poznań vs Lechia Gdańsk
1 1

Więcej info

Data meczu: niedziela, 22 maj 1949
Godz. meczu: 18:00 h
Sędzia: Władysław Pryk
 
Widzów : 8.000

Skład wyjściowy

Bramkarz
Obrońca
Pomocnik
Napastnik

Oś czasu

GOL Min. 25 ::<img src='/images/com_joomleague/database/persons/skowronski_tadeusz2.JPG' height='40' width='40' /><br />Tadeusz Skowroński

Wydarzenia


 Podsumowanie

Bramka (Lech):

Białas 37`

Skład (Lech):

Tomiak - Sobkowiak, R.Wojciechowski, Słoma, Tarka, Matuszak, F.Wojciechowski, T.Anioła, Czapczyk, Białas, Kołtuniak / Trener: Böttcher

Info:

Stadion na Dębcu

Prasa:

Lechia mądrze wyzyskała teren i zremisowała z Kolejarzem w Poznaniu

Mecz poznański o mistrzostwo Ligi między Kolejarzem a Lechią zapowiadał się bardzo interesująco. Niestety silna ulewa trwająca od 15 min. gry zamieniła boisko w bajoro, toteż mowy nie było o normalnej grze.

Lechiści przewyższający miejscowych szybkością lepiej zastosowali się do ciężkiego i błotnistego boiska. Mając jedną bramkę w zapasie cofnęli obu skrzydłowych do defensywy, a pod koniec meczu, prócz Gronowskiego wszyscy bronili bramki.

Obie drużyny z miejsca narzuciły silne tempo a sytuacje podbramkowe zmieniały się jak w kalejdoskopie na przemian raz atak poznański, drugi raz gdański rwali na bramkę jednak brak wykończenia nie dawał realnego wyniku.

Już w 15 min. gry Anioła miał doskonałą okazję niestety z 3 metrów przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką. Z kolei Kupcewicz zmarnował murowaną pozycję nie trafiając do pustej bramki. Lechia ma jeszcze raz w 20 min. sposobność zdobycia bramki, lecz prawoskrzydłowy Nowakowski przeniósł piłkę obok słupka.

25 minuta przynosi Lechii prowadzenie przez Skowrońskiego, który przytomnie wykorzystał nieporozumienie w defensywie i plasowanym strzałem posłał piłkę w prawy róg bramki. Odtąd Kolejarze zaczynają przeważać. Ich ustawiczne ataki uwieńczone zostają sukcesem dopiero w 38 min. kiedy Białas z zamieszania strzela wyrównująca bramkę. Mimo usilnych ataków miejscowych, defensywa Gdańska doskonale rozbija wszelkie wypady przy czym bramkarz Pokorski kilka razy brawurowo bronił.

Po zmianie stron Lechiści spychają gospodarzy do defensywy a Gołębiowski dwukrotnie ratuje z trudnej sytuacji na korner. ZZK powoli otrząsa się z przewagi gości, przejmuje całkowitą inicjatywę, wielkie kałuże jednak nie pozwalają kwintetowi ofensywnemu gospodarzy na oddanie skutecznego strzału. W ostatnich 15 min. Lechiści wzmacniają defensywę wszystkimi napastnikami i grają wybitnie na czas.

Źródło: Przegląd Sportowy