W czwartek na Polsat Plus Arenie odbył się wyjątkowy mecz charytatywny na rzecz dotkniętej wojną Ukrainy. Lechia przegrała 2:3 z Szachtarem Donieck, jednak wynik odgrywał tego wieczoru rolę drugoplanową. Po spotkaniu wypowiedzieli się trenerzy obu zespołów.

Roberto de Zerbi, trener Szachtara Donieck:

-Po pierwsze chciałbym bardzo podziękować Lechii oraz miastu, bo wiem, że nie łatwo jest grać w środku tygodnia. W tym momencie piłka nożna zdecydowanie nie jest na pierwszym miejscu dla nas, są sprawy ważniejsze. Jest to bardzo ciężki moment dla klubu.

Tomasz Kaczmarek, trener Lechii:

-Już przed meczem powiedziałem, że dla nas to duży zaszczyt, aby dziś być częścią tego spotkania. Dziękujemy, że Szachtar tutaj do nas przybył. Dziękujemy, że ludzie tutaj przyszli na ten mecz i mam nadzieję, że udało nam się przynajmniej na 90 minut, przede wszystkim widzom z Ukrainy pozwolić troszeczkę zapomnieć o tym co przeżyli w ostatnim czasie. Już wielokrotnie mówiłem, że boli nas to jako drużynę co się dzieje na Ukrainie. Myślę, że było to udane spotkanie. Uważam, że ostatnia akcja meczu też podkreśliła charakter tego meczu i naprawdę było bardzo miło zobaczyć tego małego chłopca uśmiechniętego, dla którego to bardzo wiele znaczyło. 

Zapis całej konferencji prasowej po spotkaniu z Szachtarem poniżej:

 

źródło: lechia.pl