47. tydzień Pamiętnika Budowy Stadionu w Gdańsku, czyli piłkarska środa na zdjęciach z budowy w Gdańsku Letnicy.

Przy okazji warto dodać, że w poniedziałek, 24 stycznia na placu budowy stadionu PGE ARENA Gdańsk odbyła się konferencja prasowa „500 dni do EURO 2012” z udziałem premiera Donalda Tuska.

W związku z EURO 2012 na terenie całego kraju powstanie 81 kluczowych inwestycji, których wartość przekroczy 88 mld zł. Budowane są nowe stadiony, odcinki autostrad, rozbudowywane są regionalne porty lotnicze, budowane lub modernizowane są dworce kolejowe. To właśnie te inwestycje były głównym tematem konferencji prasowej Premiera Donalda Tuska. To rzeczywiście rośnie – brzmiały pierwsze słowa Premiera na widok postępów na placu budowy PGE ARENA Gdańsk – Po rozbudowanym stadionie w Poznaniu PGE ARENA Gdańsk będzie pierwszym oddanym do użytku stadionem z pośród obiektów budowanych od podstaw – dodał Premier.

Po spotkaniu z dziennikarzami Premier udał się na krótki spacer po budowie stadionu podczas, którego niejednokrotnie wyrażał swoje zadowolenie i podziw dla projektu stadionu i postępów prac na placu budowy. Znając pasję do piłki nożnej i oddanie swojemu ukochanemu klubowi – Lechii Gdańsk wizyty Premiera Tuska na wybudowanym już obiekcie z pewnością będą jeszcze częstsze.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora